Стати матусею - це справді особливий досвід, сповнений хвилювання та щастя.

Отже, ти готуєшся народити

Стати матусею - це справді особливий досвід, сповнений хвилювання та щастя. Але ти можеш відчувати також стрес, і тобі може бути лячно - особливо, якщо ти є тою, хто виношує дитину, тим більше за таких часів, як тепер.

Твоє тіло змінюється, емоції швидко змінюються - що легко зрозуміти, адже ти готуєшся до пологів за часів глобальної пандемії. Все це (і багато іншого!), коли ти знаєш, що твоє життя ось-ось зміниться назавжди. Неважко зрозуміти, як це може бути лячно.

Навіть у ситуації, коли слід дотримуватися соціальної дистанції, що створює пов’язане з цими заходами коло викликів, ти все одно можеш мати позитивний досвід народження дитини. Зрештою, ти все ще контролюєш свій вибір.

На щастя, ти – не сама. Кожен, хто переживає сьогодні досвід вагітності та пологів проходить крізь зміни та емоції, подібні до твоїх.

Твоє тіло під час вагітності змінюється

Очевидні зміни у тілі під час вагітності важко не помітити. Але багато чого відбувається за лаштунками. З моменту зачаття твої матка, піхва та вульва готуються до народження твоєї дитини.

Багато жінок помічають, що під час вагітності статеві губи змінюють колір і розмір. Інші - відчувають зміни розміру своєї піхви. Це лише спосіб, за допомогою якого твоє тіло готується до пологів. Все це цілком природно і нормально.

Якщо твої пологи будуть вагінальними, можуть бути й інші зміни. Тіла жінок створені так, щоб уможливити пологи, піхва за своєю структурою здатна розтягуватися, але деякі розриви під час пологів все одно трапляються часто. Як одна мама розповіла у нашому проєкті #історіїVсередині: "Це - як затишний сад, сповнений прекрасних квітів, який раптово змінився назавжди". Якщо у тебе стався розрив - або було проведено епізіотомію (зроблено розріз, щоб зменшити шкоду, яка може бути завдана природним розривом) - тобі можуть накласти шви, і вони можуть змінити вигляд вульви і твої відчуття під час сексу.

Поширеними явищами є біль або сухість, але, на щастя, ситуація з часом покращується, також допомагають лубриканти. Багато жінок також відчувають ослаблення тазового дна, що може вплинути на здатність регулювати екскреторні функції. Дійсно, вагінальні пологи підвищують шанси виникнення нетримання у 2-3 рази [1].

Стався до свого тіла з любов’ю після пологів

Стався до свого тіла з любов’ю після пологів

Суспільство чинить сильний тиск на жінок, щоб після народження вони «поверталися до форми». Як одна жінка сказала нам: «Мене оточили порадами щодо дієти та фітнес-тренувань, здавалося, ніби це я маю всі ці сподівання щодо свого тіла».

Але, як скаже вам будь-яка мама, яка нещодавно народила, повернення до форми" - це смішне очікування. Ваше тіло зробило неймовірну роботу з виношування і народження дитини, і зараз йому потрібен час на зцілення себе.

Після вагітності у мене виступав живіт - дехто дійсно питав мене, чи я вагітна, що мене явно засмучувало.

З часом твоє тіло відновиться і зміниться знову. Не до тої самої форми, яка була до народження немовляти, але на нову, нормальну для тебе. Це може означати, що твоя вульва виглядатиме інакше. Або твоя піхва відчуватиме себе інакше. Або щось абсолютно інше. Усі ці зміни є частиною народження, що, зрештою, також може змінити те, ким ти є і як ти бачиш світ на найглибшому рівні.

Тож, хоча на тебе й можуть тиснути, щоб ти виглядала певним чином після народження, пам’ятай, що ти народила дитину. Це твій час для догляду за собою і плекання свого тіла, приймаючи всі зміни, які є результатом створення тобою маленького життя.

Як сказала нам одна матуся: “Бути матусею – чудова річ. Чому ми повинні дивитися на розтяжки, як на те, з чим ми «лишилися»? Це те, що ми надбали”.

Ми б не зуміли сказати про це краще!

Якщо в тебе є історія народження немовляти, якою ти хочеш поділитися, допоможи нам подолати стигму навколо народження дитини, поділися власним досвідом за допомогою #історіїVсередині.

[Джерела]

[1] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1472678/