Пара лежить в ліжку

Тему сексу під час місячних обговорюють не часто, тому багато хто з нас замислюється над питанням, чи безпечно займатися сексом у період місячних? Або про те, які шанси завагітніти у цей період. Давай знайдемо відповіді на ці запитання (і навіть більше)!

WМи вважаємо, що місячні не повинні заважати тобі займатися тим, що ти хочеш; чи це плавання, фізичні вправи або навіть секс! Багато людей не хочуть говорити на тему сексу під час місячних, але ми тут, щоб викорінити це табу та відповісти на деякі твої питання, які пов’язані з цією темою.

Говорячи коротко, звичайно, ти можеш займатися сексом під час місячних – як із партнером, так і самостійно! Зрештою, в менструальній крові немає нічого брудного чи ганебного, місячні — це лише природне явище і ознака того, що твоє тіло функціонує здоровим чином. Більш того, вважається, що оргазм може полегшити біль від менструальних спазмів, а також забезпечити додаткове мастило під час сексу! [1]

Але якщо ти просто не хочеш чи не почуваєшся комфортно, займаючись сексом під час місячних – це теж абсолютно нормально. Зрештою, вибір завжди за тобою – хочеш ти цього чи ні. Але якщо ти не впевнена, продовж читання статті, щоб прийняти обґрунтоване рішення, спираючись на те, як ти відчуваєш і що для тебе найкраще підходить!

Як займатися сексом під час місячних?

Ми розуміємо, що в інтимний момент тобі найменше хочеться турбуватися про плями на простирадлах. Але тільки тому, що менструальна кров брудна, це не означає, що вона є поганою під час сексу! Як-не-як, суть сексу в тому, щоб насолодитися і бути в моменті. Але якщо ти хочеш звести до мінімуму шанс посадити плями і, можливо, уникнути прання посеред ночі в день побачення, ось декілька підказок, що можна зробити.

Банний рушник, схоже, – безвідмовний варіант, якщо справа доходить до сексу в період місячних. Рушник забезпечить міцний шар безпеки між твоїми хрусткими білими простирадлами та потенційними плямами крові. Крім того, його простіше кинути в прання, ніж здіймати та змінювати весь комплект постільної білизни. Також варто відзначити, що рушник темного кольору чудово впорається з приховуванням будь-яких плям!

Крім того, існують певні пози, які можуть зменшити кількість крові, що проливається на навколишні предмети. Наприклад, положення тіла, які запобігають прямому контакту V-зони з простирадлами, диваном (або будь-якою іншою обраною вами поверхнею!), можуть обмежити будь-яке можливе розливання крові. Ще один хороший варіант звести безлад до мінімуму – секс у душі. Вода швидко змиє будь-яку менструальну кров і запобігає забрудненню будь-яких поверхонь!

Чи безпечно займатися сексом під час місячних?

Тільки той факт, що секс у період місячних може бути трохи брудним, не робить його менш безпечним, ніж звичайний секс! Тим не менш, ти маєш пам'ятати, що вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) та інші інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), легше передаються через кров. [2]

Тому, якщо хочеш захистити себе від ІПСШ, у будь-якому випадку слід користуватися презервативом, як і будь-якого іншого дня циклу.

Які шанси завагітніти в період місячних?

Хоча шанси завагітніти під час місячних можуть бути низькими, насправді ти можеш завагітніти будь-якої миті менструального циклу. Крім того, сперма здатна жити у твоєму тілі до п'яти днів – тому лише той факт, що маєш кровотечу, не означає, що ти не можеш стати мамою! [3] 

Звичайно, є деякі дні, коли ти фертильніша (особливо під час овуляції), ніж в інші. Але якщо не хочеш завагітніти, то все одно слід користуватися методами контрацепції, навіть якщо займаєшся сексом під час місячних.

Говоримо про секс у період місячних

Незалежно від того, чи робиш ти вибір на користь сексу в період місячних, чи ти – проти, це повністю твій особистий вибір, який залежить лише від тебе. Але через табу, яке оточує цю тему, багато хто з нас ніколи не розмовляє про це. Якими б не були наші особисті уподобання, ми хочемо покласти край відчуттю, що секс під час місячних чи менструації взагалі – заборонена тема, і закликати людей відкриватися та відверто обговорювати ці теми.

І якщо у тебе є партнер, то важливо запитати його і дізнатися у нього, які його уподобання та почуття з приводу сексу під час місячних – нам потрібно навчитися почуватися більш комфортно, говорячи про це! Адже ви можете впустити досвід, якого обидва хочете, через те, що занадто боїтеся порушити цю тему.

Зрештою, секс – це особистий вибір, тому не дозволяй місячним диктувати, коли і як ти можеш ним займатися! Секс – відмінний спосіб відпустити себе і насолодитися інтимним часом з партнером (або наодинці), а невеликі плями крові – не привід щось змінювати.

Якщо хочеш продовжити розмову на цю тему або у тебе виникли питання, див. сторінку Секс. Відповіді на питання.

Заява про характер опублікованої медичної інформації

Інформація медичного характеру, яка міститься в цій статті, розміщена лише для загального ознайомлення, її не можна використовувати чи опиратися на неї з метою діагностики чи у лікувальних цілях. Проконсультуйся зі своїм лікарем щодо конкретного захворювання.[Продовжити читати]

[1]  Віпл Б, Комісарік Б.Р. Підвищення больового порогу при вагінальній стимуляції у жінок. Біль. 1985 квітень; 21 (4): 357-367. doi: 10.1016/0304-3959(85)90164-2. PMID: 4000685.

[2]  https://www.nhs.uk/common-health-questions/sexual-health/can-you-have-sex-during-a-period/ 

[3]  https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/getting-pregnant/expert-answers/pregnancy/faq-20058504

Продовжити читати

Full range of products

Дізнайся більше про продукти Libresse