цифровий малюнок ніг на вагах

Чи стають тобі джинси завузькі в дні перед місячними? Багато хто може помітити незначне коливання ваги і здуття живота під час циклу – насправді, таке трапляється дуже часто.

Періодичне здуття живота та, іноді, набір ваги, що не дивно, є лише ще одними симптомами ПМС, які можна додати до списку, який і так здається вже занадто довгим! Зазвичай це відбувається якраз перед початком місячних і може тривати кілька днів під час місячних. Близько 70% жінок відчувають здуття живота як симптом ПМС, тому якщо ти відчуваєш себе трохи повнішою перед місячними, пам'ятай, що це лише частина природного циклу матки.

Хоча здуття живота може викликати деякий дискомфорт, важливо розуміти, що ця фізична зміна є тимчасовою і, як правило, слабшає під час або як тільки починаються місячні. Читай далі і ти дізнаєшся, чому це відбувається, а також деякі поради, як полегшити та зменшити здуття живота.

Що викликає набір ваги і здуття живота перед місячними?

Як і більшість інших побічних ефектів місячних, набір ваги і/або здуття живота викликано зміною в гормональному фоні, яке відбувається приблизно за 5 днів до початку місячних.

Позаяк твій гормональний баланс протягом менструального циклу змінюється, також змінюється і відчуття здуття, що означає, що ці симптоми зазвичай зникають в перші дні місячних. Якщо ти відчуваєш здуття постійно або у тебе набряк живіт, в таких випадках завжди звертайся до лікаря.

Як естроген або прогестерон можуть викликати здуття живота і набір ваги

Збільшення рівня естрогену відбувається в дні, що передують місячним, що змушує тіло утримувати більше води й солі. Затримана вода роздуває клітини твого тіла, і це іноді призводить до незначного збільшення ваги та відчуття роздутості і легкої припухлості. Також і зниження рівня прогестерону, яке відбувається незадовго до місячних, може уповільнювати роботу системи травлення та викликати здуття живота. Низький рівень прогестерону також може викликати діарею; це ще один прекрасний приклад, який показує, що у кожного тіло реагує по-різному, так що дійсно справа лише в тому, щоб пізнати і зрозуміти власне тіло!

Що може допомогти і зменшити здуття живота і набір ваги?

Незважаючи на те, що здуття живота і набір ваги під час місячних – тимчасова фізична зміна, важливо розуміти, що будь-яке збільшення ваги в цілому не змінює того, ким ми є, як люди. Тим не менш, вага нашого тіла коливається протягом життя, і це те, що ми повинні знати, а не боятися цього. Однак, якщо лікар рекомендував тобі стежити за вагою або якщо відчуття здуття змушує тебе відчувати себе некомфортно або впливає на твою впевненість в собі, ось кілька корисних порад:

Намагайся не їсти солоного

Хоча чіпси та інші солоні продукти мають приємний смак, вони також можуть затримувати воду в організмі. Спробуй вживати необроблену їжу, або навіть увімкни свого внутрішнього шеф- кухаря і готуй їжу самостійно вдома, так щоб у тебе була можливість контролювати кількість солі в їжі.

Утримуйся від рафінованих вуглеводів

Рафіновані вуглеводи, такі як біле борошно, хліб та випічка не тільки важко перетравлюються, але також суттєво підвищують рівень інсуліну, що стимулює організм затримувати більше води. Спробуй в дні, що передують місячним, замінювати рафіновані вуглеводи нерафінованими, такими як кіноа, квасоля та цільнозерновий рис. Ми знаємо, що нерафіновані вуглеводи можуть здатися нуднішим варіантом, але у тебе завжди є можливість для творчості, спробуй нові рецепти і методи приготування їжі!

Використовуй багаті калієм банани

Багаті калієм продукти, такі як банани, шпинат, авокадо та сочевиця допомагають врівноважити кількість натрію в організмі, тому корисні для полегшення здуття живота під час місячних. Тому наступного разу, коли відчуєш легке здуття живота, чому б не перекусити бананом?

Пий багато води

Питна вода допомагає твоєму тілу незліченною кількістю способів, і також допомагає запобігти здуттю живота перед місячними! Вода не тільки нейтралізує кількість натрію в організмі, але також допоможе вимити будь-які рідини, що затрималися в організмі, які також можуть сприяти здуттю живота.

Не любиш пити воду? А як на рахунок лимонаду?

У деяких випадках, ти можеш прийняти сечогінне. Сечогінне – це в основному речовини, що допомагають позбутися від будь-якої надлишкової води в організмі за рахунок збільшення кількості виходу сечі. Деякі продукти є натуральними сечогінними засобами, наприклад, лимони, капуста, імбир і часник, крім того сечогінні лікарські препарати може прописати тобі лікар.

Регулярно виконуй фізичні вправи

Хоча фізичні вправи, коли ти відчуваєш здуття або у тебе місячні, можуть бути останнім, що ти хотіла б робити, вони дійсно можуть допомогти травленню і запобігти здуттю живота. Чому б не спробувати низькоінтенсивну активність, таку як тривала прогулянка з подругою або пілатес?

Носи зручний одяг

Вузький пояс може викликати дискомфорт і біль при здутті, тому використовуй цей час, щоб відпочити та розслабитися в улюбленому спортивному костюмі. Це також чудовий привід, щоб залишитися на весь день в зручній піжамі!

Таким чином, навіть якщо деякі люди можуть відчувати себе невпевнено або некомфортно з такими фізичними змінами, через них дійсно не варто хвилюватися, позаяк це загальний симптом ПМС, що проходить через кілька днів. Також пам'ятай, що випробовувати фізичні зміни протягом циклу – нормально для нашого тіла; іноді це просто спосіб, яким тіло адаптується до різних обставин.

Тепер, коли ми проінформовані про здуття живота перед місячними, давай розглянемо детально інформацію про місячні, яка ще, можливо тобі невідома, наприклад, що може викликати спазми під час менструації і кров'янисті виділення між місячними.

Заява про характер опублікованої медичної інформації

Інформація медичного характеру, яка міститься в цій статті, розміщена лише для загального ознайомлення, її не можна використовувати чи опиратися на неї з метою діагностики чи у лікувальних цілях. Проконсультуйся зі своїм лікарем щодо конкретного захворювання.[Джерела]

Продовжити читати