Схема тампона й матки

Уміння користуватися тампонами приходить з практикою.

Однак для правильного їх використання й збереження здоров'я тобі слід дотримуватися певних правил.

Не слід використовувати один тампон протягом більш ніж чотирьох годин

Те, як довго ти користуєшся тампоном, залежить від інтенсивності твоїх виділень. Тампон поглинає всі вагінальні виділення, і щойно він «наповнюється», його слід негайно видалити. Тому заміну тампона слід проводити приблизно кожні чотири години. Однак якщо маєш рясні виділення, тобі доведеться робити це частіше або потрібно придбати тампони з підвищеною поглинальною здатністю. Якщо ж при витягуванні тампона ти відчуваєш опір або ж він виявляється «сухим», це означає, що тобі потрібна менша поглинальна здатність. Коли мотузка вкрита плямами чи волога, швидше за все, ти користувалася тампоном занадто довго.

Тампони можна використовувати й уночі

Використовувати один тампон можна не більше, ніж протягом восьми годин. Отже, це означає, що ти можеш ввести тампон перед сном, якщо через вісім годин якнайпізніше ти його заміниш. Якщо ж ти полюбляєш спати довше, імовірно, тоді тобі краще вночі користуватися гігієнічними прокладками.

Ніколи не користуйся більш ніж двома тампонами одночасно

Ти не повинна вводити більше одного тампона за один раз. Використання двох тампонів одночасно підвищує ймовірність виникнення синдрому токсичного шоку (СТШ). Якщо маєш рясні виділення, віддай перевагу тампонам із підвищеною поглинальною здатністю або ж частіше замінюй їх. І для додаткового захисту можеш скористатися гігієнічною прокладкою. Що станеться, якщо ти забудеш, що вже маєш один тампон усередині, і введеш у піхву ще один? Тоді дуже скоро ти відчуєш неприємний запах, викликаний бактеріями, які розповсюджуються у тампоні, який було введено першим. Негайно витягни обидва тампони. Якщо внаслідок цього виникли висипи чи змінився характер виділень, звернися по консультацію до лікаря. Якщо ж ти не можеш витягнути перший тампон, тобі для цього знадобиться допомога лікаря.

Не можна займатися сексом із тампоном усередині

Забудь про використання тампонів під час сексу. Через це він може потрапити надто глибоко у піхву і викликати сильний дискомфорт. А якщо він там застрягне, це може призвести до розвитку небажаної інфекції. Отже, під час місячних сексом займатися можна, якщо це подобається тобі й твоєму партнерові, однак перед цим ти повинна вийняти з піхви тампон.

Ти можеш відвідувати вбиральню з тампоном усередині

Сечовипускання не становить жодної проблеми, навіть якщо маєш усередині тампон. Сеча виходить з уретри — невеликого отвору, який розташований поруч із піхвою. А отже, вона не потрапить на тампон. А щоб не забруднити сечею мотузку, ти можеш у момент сечовипускання відхилити її в сторону.

Поглинальна здатність тампона
1.

Якщо через кілька годин використання тампон залишається сухим, тобі потрібна менша поглинальна здатність тампона.

Лише один тампон
2.

Використання двох тампонів одночасно підвищує ризик виникнення синдрому токсичного шоку (СТШ).

Інфекція
3.

Використання тампонів під час занять сексом може викликати дискомфорт.

Продовжити читати

Дізнайся більше