Грілка

Одним із найменш приємних аспектів критичних днів є менструальний біль.

У більшості жінок — за результатами досліджень це до 80% — біль чи відчуття дискомфорту виникають перед настанням менструації й не зникають аж до її закінчення. Загалом причиною цього є скорочення матки, за допомогою яких відбувається відторгнення її слизової оболонки.

Дуже часто за день чи два до настання менструації з'являється біль, що нагадує перейми. Він може виникати в зоні тазу, спини, стегон чи в животі. Зазвичай це відчуття дискомфорту спершу дає про себе знати трохи нижче пупка, а потім поступово поширюється на спину й стегна. Інтенсивність такого болю в жінок різна. Іноді він викликає незначний дискомфорт. А інколи він може бути достатньо сильним і навіть призводити до блювання. Або й до діареї, головного болю та запаморочення. І це вже зовсім прикро.

Можливість позбутися цього менструального болю визначає сприйняття жінкою своїх критичних днів. Більшість жінок визнають, що просто не звертати на це увагу не вдається. Однак ось кілька простих порад, які можуть стати вам у пригоді.

Менструальний біль

Безрецептурні знеболюючі засоби полегшують такий біль, однак їх завжди слід приймати після вживання їжі або запивати склянкою молока, щоб захистити слизову оболонку шлунка. І хоч у критичні дні це може здатися не найпривабливішою ідеєю, однак фізичні вправи — навіть звичайна прогулянка — сприяють припливу крові, а також підвищують у ній рівень кисню й ендорфінів (гормонів, які відповідають за природне знеболювання та гарне самопочуття). Ці поради допоможуть тобі почуватися краще. Розслабити м'язи допомагає також масаж і тепло, а отже, гаряча ванна чи стискання в обіймах наповненої теплою водою грілки будуть дуже доречними. У пригоді стане й морозиво. Ні, не через його медичні властивості, а просто тому, що воно покращує твій настрій.

У рідких випадках надто болісна менструація — так звана дисменорея — може суттєво впливати на твої плани в ці дні. Згідно з результатами одного дослідження близько 14% жінок повідомляли про те, що вони не можуть іти на роботу через інтенсивний менструальний біль. Та все ж непотрібно його терпіти. Якщо менструальні спазми настільки сильні, звернися по допомогу до лікаря. Іноді полегшити менструальний біль можуть гормональні контрацептиви. Буває й так, що причиною менструального болю стає захворювання, таке як, наприклад, ендометріоз або запалення органів малого таза. Але якщо про захворювання не йдеться, менструальні болі з віком і з народженням дитини поступово стають менш інтенсивними.

Продовжити читати

Дізнайся більше