Жінка зрілого віку щось читає

Зміни в житті

Чому цей зовсім природній процес так оповитий таємницею? Існує упередження, що менопауза сигналізує великі втрати: фертильності, сексуальності, молодості і навіть жіночності. Але це уявлення є далеким від реальності. Просто Ваше тіло вступає в нову стадію життя.

Які симптоми у менопаузи?

Менопауза - це падіння рівня естрогену і прогестерону, в результаті цього у Вас припиняється овуляція. Менопауза також включає цілу низку симптомів і змін, через які проходить жінка безпосередньо перед тим або відразу після того, як місячні припиняються.

Першою ознакою зазвичай є зміни в місячних. Ваші місячні можуть стати нехарактерно рясними. Або, навпаки, набагато легшими і з великими інтервалами. У Вас можуть бути місячні кожні 2-3 тижні або 1 раз в кілька місяців. Ви можете вітати зміни - або, можливо, Ви злякаєтеся їх. Все це - нормально.

Одного разу вночі я прокинулася о 3 годині, я вся горіла. Такого я ніколи раніше не відчувала.

Зміни в графіку менструації зазвичай супроводжуються такими симптомами, як: припливи, нічна пітливість, дратівливість, порушення сну і сухість піхви. Але є й багато інших ознак, таких як: запаморочення, здуття живота, збільшення ваги, перепади настрою, головні болі і втрата лібідо. Так, менопауза - прекрасна пора, щоб бути жінкою!

Коли Ви вперше помічаєте зміни, які можуть свідчити про менопаузу, важливо поговорити з лікарем, зробити аналіз крові для підтвердження і отримати рекомендації. Хоча зі зрозумілих причин, пов'язаних із діючими зараз, прийнятими урядом інструкціями, Вам, можливо, доведеться чекати прийому лікаря довше, ніж зазвичай.

Коли починається менопауза?

Менопауза - це процес, що розвивається поступово та має тенденцію відбуватися поетапно. Він може початися і в 40, і в 60 років, середній вік - 51 рік. В якому віці вона почнеться, залежить від генетики, так що Ви, найімовірніше, пройдете його в тому ж віці, що й Ваша мама. Симптоми можуть початися за місяці або навіть за роки до того, як місячні припиняться - так званий «перименопаузальний» період - і зазвичай триватимуть впродовж 4-х років після їхнього припинення.

Перименопаузальний період, менопауза або просто наближення до нової фази жіночності? Коли ми ділимося своїми історіями, ми стаємо сильнішими, тому ми хочемо почути Ваш досвід в #історіїVсередині.

Прийняти настання менопаузи в ритм свого життя

Як і менструація, менопауза - це абсолютно природний процес, який слід прийняти. Більше немає мороки з місячними та ПМС. Це - велике полегшення для багатьох жінок. В результаті, менопауза може стати джерелом свободи, дати Вам відчути, що Ви вступаєте в нову еру впевненості і відчуття домівки в своєму тілі. Одна жінка сказала нам так: «Мені пасує менш поширений термін - «друга весна», тому що для мене це так - час для нового розвитку».

Все одно, Вам може бути складно зорієнтуватися емоційно і фізично. Але знання того, що це тягне за собою, означає, що Ви зможете прийняти цей період у ритм свого життя.

Як лікують менопаузу?

У деяких жінок симптоми відсутні, але у більшості - присутній принаймні один або кілька. Якщо це Ви, Вам не варто страждати мовчки. Регулярні фізичні вправи можуть допомогти зменшити симптоми, а голковколювання і гіпнотерапія - ефективні в боротьбі з приливами і безсонням.

У минулому, стандартним лікуванням була ЗГТ або замісна гормональна терапія [1]. Потім, у деяких дослідженнях таке лікування пов'язали з розвитком раку молочної залози, тромбозу або інсульту. Але також була доведена і висока ефективність ЗГТ для багатьох жінок, її переваги часто більші за ризики, в залежності від ситуації. В результаті, сьогодні багато лікарів знову починають рекомендувати короткострокову гормональну терапію жінкам у перші 10 років менопаузи.

Однак вважається, що ризик для літніх жінок - вище. Так, ризик розвитку раку молочної залози при менопаузі є порівнянним із ризиком виникнення цього захворювання при ожирінні і низькій фізичній активності [2].

Вам може здатися трохи складно обрати правильне рішення, як пояснила одна жінка: «Існує так багато ліків і добавок - всі з власними побічними ефектами - що Ви можете відчути себе розгубленою і розчарованою». Ось чому варто обговорити це з лікарем.

Оскільки менопауза може вплинути на контроль сечового міхура, варто носити в сумочці кілька поглинаючих щоденних прокладок Libresse для такої ситуації. І не забувайте брати з собою щоденні прокладки на випадок, якщо зненацька почнуться місячні.

Заява про характер опублікованої медичної інформації

Інформація медичного характеру, яка міститься в цій статті, розміщена лише для загального ознайомлення й не повинна сприйматися як підстава чи запрошення до самостійного діагностування захворювань чи їх лікування. Докладніше про конкретні захворювання тобі може розповісти лікар.

Продовжити читати

Дізнайся більше