Жінка поруч із басейном

Щомиті приблизно в четвертої частини всіх жінок репродуктивного віку відбувається менструація. І при цьому досі говорити про місячні вважається некоректним, що суттєво ускладнює життя жінок.

Протягом багатьох століть у різних культурах жінка з менструацією вважалася «нечистою». Звичайно, це повна нісенітниця, але навіть сьогодні існують цілі народи, які досі в це вірять, а також у ще безліч інших безглуздих чуток та міфів.

Роз'яснімо ситуацію. У менструації немає нічого «брудного» чи «нечистого», і ніщо не повинно перешкоджати тобі жити на повну в ці дні. А з усіма нісенітницями й вигадками, які ти могла вже десь чути, розберімося просто зараз.

Немає причин для страху

Акула
Міф 1: на жінок під час місячних частіше нападають акули.

Підтвердження цього факту не існує. Так, акули здатні відчувати кров. Однак її кількість така незначна — особливо коли вона розчиняється у воді, — що відчути її зможе лише акула, яка перебуває просто поруч із тобою. Тому під час місячних ти можеш без зайвих побоювань плавати досхочу й спілкуватися з будь-якими тваринами, дотримуючись усіх відповідних правил безпеки.

Волосся
Міф 2: під час місячних не слід мити голову.

Це «бабусині казки» — інакше кажучи, повна нісенітниця. Можеш мити голову скільки завгодно.

Непритомність
Міф 3: можна зомліти від втрати крові.

Насправді кількість крові, яка виділяється під час місячних, є значно меншою, ніж може здатися. У середньому протягом однієї менструації втрачається дві чи три столові ложки крові. Тому якщо ти не страждаєш на дуже інтенсивні виділення (гіперменорея), то можеш не перейматися ймовірністю знепритомніти. Однак на твоє загальне самопочуття можуть впливати й деякі інші фактори, такі як ПМС. Якщо ж тобі «пощастило» потрапити до тих 10% жінок, у яких спостерігаються інтенсивні виділення, і ти відчуваєш слабкість або запаморочення, коли встаєш, тобі слід обговорити це питання зі своїм лікарем.

Вправи з йоги
Міф 4: не можна виконувати фізичні вправи під час місячних.

Зовсім навпаки. Фізичні вправи — це найкраще, що ти можеш зробити для послаблення дискомфорту через менструальні скорочення. Ідеться не про інтенсивні заняття спортом. Ти можеш віддати перевагу легкому фізичному навантаженню, такому як звичайна хода, плавання, пілатес чи йога, яке сприятливо вплине на твій настрій і позбавить неприємних відчуттів. Головне, пам'ятай: якщо хочеш займатися плаванням, у такому разі потрібно скористатися тампоном. Його необхідно замінити одразу ж після виходу з води, щоб уникнути потрапляння інфекції до піхви.

Гучномовець
Міф 5: люди бачать, коли в тебе місячні.

У місячних немає жодних очевидних зовнішніх ознак. Запах, хода, колір шкіри — усе залишається без змін. І взагалі ти не повинна почуватися так, наче щось повинна приховувати в ці дні. Сьогодні дівчата значно вільніше можуть говорити про менструацію та її симптоми, такі як ПМС і болісні скорочення. Фактично, якщо ти відверто зможеш говорити про свої місячні хоча б зі своїми подругами, це, імовірно, допоможе тобі почуватися краще. Зрештою, вони тебе зрозуміють, як ніхто.

Продовжити читати

Дізнайся більше