Жінка зрілого віку щось читає

Менопауза — явище, оповите таємницею. Однак як і місячні, вона є частиною цілком природного процесу.

І хоч визначити її початок досить складно, коли не знаєш, на що при цьому слід звертати увагу, якщо ти добре підготуєшся, це не викличе в тебе жодних труднощів.

Менопауза — це період, коли зникає овуляція через зниження рівня естрогену й прогестерону в організмі. Однак цим терміном позначають і сукупність симптомів та змін, які з'являються напередодні припинення менструацій та тривають після того, як вони зникли.

Першою ознакою наближення менопаузи, звичайно, є зміна твого менструального циклу. Характер виділень під час місячних теж змінюється: вони можуть стати значно ряснішими або ж навпаки — зменшитись у кількості й раптово перериватися. Менструація може з'являтися що два чи що три тижні або ж не наставати протягом кількох місяців. І це все цілком нормально.

Адже менопауза — процес поступовий. Вік, у якому вона починається, визначається спадковістю. Це може статися як у 40 років, так і в 60. У середньому менопауза настає в 51 рік. Симптоми з'являються за кілька місяців або й навіть років до припинення місячних — такий період називають перименопаузою — і як правило, тривають протягом чотирьох років потому.

Щойно ти помітиш у себе зміни, які, на твою думку, можуть свідчити про початок менопаузи, необхідно звернутися до лікаря, щоб пройти необхідне обстеження та отримати його рекомендації. Найпоширенішими симптомами менопаузи є приливи, нічна пітливість, дратівливість, порушення сну й вагінальна сухість. Однак є й інші: запаморочення, набряклість, збільшення ваги, перепади настрою, головні болі й зниження лібідо.

У деяких жінок менопауза проходить майже непомітно, не викликаючи жодних змін, але в більшості спостерігається хоч один із зазначених вище симптомів. Якщо це про тебе, то ти не повинна переживати це все на самоті. Одним із дієвих способів зменшити інтенсивність симптомів менопаузи є регулярні фізичні вправи, а для протидії припливам і безсонню багато хто використовує голковколювання та гіпнотерапію. Раніше стандартним лікуванням була заміщувальна гормональна терапія (ЗГТ), однак останні дослідження виявили її зв'язок з раком молочної залози, утворенням тромбів та інсультами, тому найкращим рішенням у цій ситуації буде обговорити всі подробиці з лікарем.

Менопауза може бути емоційно виснажливим періодом, однак вона ж є й своєрідним полегшенням: тобі більше не потрібно хвилюватися через місячні та ПМС. Деякі жінки навіть відзначають більшу впевненість у собі й своїх можливостях у період постменопаузи.

Оскільки менопауза викликає зміни в контролі сечового міхура, потрібно подбати про те, щоб у разі необхідності мати напоготові оптимальний засіб захисту, наприклад прокладку TENA Lady. Окрім того, ми радимо носити із собою й щоденні прокладки (наприклад Libresse DailyFresh) — на випадок, якщо початок місячних стане важко передбачувати.

Чи ти знала?

Заява про характер опублікованої медичної інформації

Інформація медичного характеру, яка міститься в цій статті, розміщена лише для загального ознайомлення й не повинна сприйматися як підстава чи запрошення до самостійного діагностування захворювань чи їх лікування. Докладніше про конкретні захворювання тобі може розповісти лікар.

Продовжити читати

Дізнайся більше