Імовірно, ти вже помітила, що емоційних змін у період статевого дозрівання уникнути неможливо.

Буває, що ти почуваєшся жалісливо, потім одразу ж розгнівано, стурбовано чи захоплено, а далі роздратовано, і все це протягом 10 хвилин? Нічого дивного в цьому немає. Такі американські гірки настрою в період статевого дозрівання можуть зводити тебе з розуму. Однак не хвилюйся: цього не станеться. А розуміючи, чому в цей непростий період твої емоції тебе підводять, ти повернеш собі контроль над ситуацією.

Фізичні зміни в тілі під час статевого дозрівання, такі як поява місячних чи округлення стегон і грудей, викликані дією гормонів. І попри те, що ці гормони загалом виконують корисну функцію, вони не позбавлені недоліків. Усі ці хімічні реакції, які одночасно відбуваються у твоєму тілі щомиті й впливають на безмежну кількість процесів в організмі, не можуть не відобразитися на твоєму загальному емоційному стані, через що ти можеш почуватися спантеличено.

Наприклад, іноді поганий настрій чи смуток виникають без очевидної, здавалося б, причини. А речі, які ще кілька місяців тому викликали в тебе радість, тепер пробуджують у тобі зовсім протилежну реакцію. Часом ти почуваєшся безмежно щасливою. І вже наступної миті тебе охоплює ніяковість через зміни у твоєму тілі й зовнішності, після чого ти зганяєш своє незадоволення на батьках та друзях. Однак усі ці підйоми й падіння легко пояснюються. Просто пам'ятай, що про себе потрібно дбати, і дозволяй своїм непередбачуваним емоціям вільно проявлятися.

Спробуй поділитися своїми переживаннями з друзями, адже вони наразі стикаються з такими ж труднощами. Можливо, твоїм рідним не вдасться тебе зрозуміти так само добре, однак якщо ти повідомиш їм про свої переживання, можливо, вони візьмуть це до уваги. Якщо ж тобі більше до вподоби проведення часу наодинці із собою в кімнаті разом з улюбленою музикою тощо, тоді насолоджуйся усамітненням стільки, скільки потрібно, адже й у цьому немає нічого поганого. І ось порада від нас: намагайся уникати негативних обговорень у соціальних мережах, коли відчуваєш емоційну нестабільність, оскільки це може ще більше погіршити твій настрій.

І головне: не картай себе, якщо навіть тобі здається, що ти поводишся дивакувато. Завжди пам'ятай, що річ не в тобі, а в гормонах, впоратися з якими — не така вже й проста задача. Можливо, тобі буде корисно дізнатися, що наразі у світі є мільйони підлітків, які проходять через період статевого дозрівання й почуваються так само, як і ти. І пам'ятай, що це мине: ці емоційні американські гірки не триватимуть вічно.