Мажучі виділення

Можливо, сліди крові на трусиках між місячними тебе можуть трохи збентежити, особливо якщо в тебе регулярний цикл.

Але тут немає підстав для хвилювання. Існує чимало причин, через які з'являються «мажучі виділення», і майже всі вони безпечні. Однак у будь-якому разі тобі краще пройти обстеження в лікаря. Просто для того, щоб переконатися, що все гаразд.

То через що ж з'являються мажучі виділення? Насправді для цього існує чимало причин. Серед них овуляція (коли з одного з яєчників виходить яйцеклітина), імплантація (коли яйцеклітина приєднується до слизової оболонки матки), зміни гормонального рівня, прийом чи припинення прийому оральних контрацептивів або ж використання ВМЗ (внутрішньоматкових засобів контрацепції, або «спіралі»).

Окрім того, спричиняють це явище й вагінальні інфекції та хламідії. І оскільки мажучі виділення можуть свідчити про вагітність, тобі слід обов'язково пройти обстеження, хоч вони далеко не завжди є ознакою яких-небудь проблем. Мажучі виділення після статевого акту (дуже рідко) можуть бути ознакою раку матки чи піхви, тому в такому разі здай мазок із шийки матки.

Стабілізація регулярного менструального циклу може тривати кілька років після появи місячних, тому в цей період мажучі виділення можуть траплятися час від часу, і це цілком нормально. Мажучі виділення можуть інколи з'являтися й з наближенням менопаузи, коли місячні вже не такі регулярні. Однак будь-які мажучі виділення після менопаузи — це привід для хвилювання.

З причинами все зрозуміло. А що мені робити в такій ситуації? Після того, як ти з'ясуєш причину мажучих виділень, для захисту білизни скористайся щоденними прокладками (наприклад, Libresse DailyFresh) і потурбуйся про те, щоб вони завжди були поруч на випадок, якщо кровотеча з'явиться знову. Приймай душ і змінюй білизну двічі на день — таким чином ти підтримуватимеш відчуття свіжості та чистоту інтимних зон. І можеш займатися будь-якою звичною справою.

Чи ти знала?

30%
вагітних жінок зіштовхуються з мажучими виділеннями в першому триместрі
25%
жінок спостерігають виділення під час процесу імплантації
2–3
кількість місяців після припинення прийому оральних контрацептивів, протягом яких місячний цикл буде відновлюватися

Заява про характер опублікованої медичної інформації

Інформація медичного характеру, яка міститься в цій статті, розміщена лише для загального ознайомлення й не повинна сприйматися як підстава чи запрошення до самостійного діагностування захворювань чи їх лікування. Докладніше про конкретні захворювання тобі може розповісти лікар.

Продовжити читати

Дізнайся більше