Чи порекомендували б ви цей сайт другу?

Дякуємо за відповідь!
Жінка використовує додаток для відстежування місячного циклу

Чула термін «овуляція», але не знаєш, що він означає? Не хвилюйся. Це всього лиш частина твого менструального циклу.

Щомісяця через гормональні зміни з одного з твоїх яєчників виходить зріла яйцеклітина й потрапляє у фаллопієву трубу. Якщо в момент, поки вона прямує до матки, з'явиться сперматозоїд і запліднить її, ти можеш завагітніти. Однак якщо запліднення не відбувається, вона просто полишає твоє тіло разом із кров'ю та слизовою оболонкою матки, яка на той момент уже потовщується й готується прийняти запліднену яйцеклітину. Отже, поєднання крові та слизової оболонки матки і становить виділення, які ти бачиш під час місячних.

2.1.5_1230x615_Ovulation_Secondary-uk-UA.png

Точно визначити період овуляції не завжди просто, однак є кілька ознак, які тобі допоможуть. Одним із симптомів овуляції є раптовий біль у нижній частині живота, відомий як «міттельшмерц» (у перекладі з німецької «середній біль»). Він не повинен бути сильним, а отже, якщо він нестерпний чи триває досить довго, це може бути ознакою чогось іншого. І тобі в такому разі слід звернутися до лікаря. Під час овуляції також може виникнути тупий біль у спині, або різко знизитися температура тіла. Груди можуть стати більш чутливими, а з піхви можуть з'являтися слизоподібні виділення, які нагадують сирий білок курячого яйця. А твоя підвищена сприйнятливість смаків і запахів у ці дні може тебе здивувати.

Коли відбувається овуляція? У всіх жінок по-різному. Овуляція настає між одинадцятим і двадцять першим днем циклу. Саме в цей період фертильність (імовірність завагітніти) тіла є найвищою. Симптомом пост-овуляції, відомої як лютеїнова фаза, є перетворення слизоподібних виділень на кремоподібні. Якщо ти не завагітніла, місячні повинні початися приблизно через 14 днів після овуляції.

Продовжити читати

Дізнайся більше

Поділитися Опублікувати