Рука тримає позитивний тест на вагітність

Багатьох жінок, які страждають на ендометріоз, які також хочуть стати матерями, можуть турбувати думки про фертильність. Щоб полегшити деякі з твоїх тривог, давай просто подивимося, як це захворювання може вплинути на фертильність, а також обговоримо кілька варіантів того, як розповісти про цю проблему

Боротьба з ендометріозом наодинці може викликати занепокоєння, особливо в поєднанні з побоюваннями з приводу того, як це може вплинути на твої шанси мати дітей, якщо ти хочеш їх мати. Якщо ти переживаєш особливо важкі часи з ендометріозом або фертильністю (або з обома ситуаціями), ти можеш відчути себе ізольовано або тривожно. Але є способи обійти це почуття, наприклад, поділитися своїми почуттями або поговорити з кимось, кому ти довіряєш, наприклад, твоїм партнером, близьким другом або лікарем, щоб ти змогла відчути підтримку і заспокоїтися у скрутний час.

Ендометріоз може бути словом, яке ти чула раніше в школі, в книзі або по телевізору, але, можливо, ти не зовсім розумієш, що воно означає та як воно може вплинути на твою фертильність. Ендометріоз – це, по суті, стан, при якому тканина, схожа на слизову оболонку матки, розростається в місцях, де її не повинно бути. Вважається, що надмірний ріст тканин може вплинути на твою фертильність. Коли ця тканина кровоточить, подібно до того, як під час місячних слизова оболонка матки відторгається, кров не може вийти з твого тіла, і це може викликати біль і набряк.

Май на увазі, що навіть незважаючи на те, що звичайні періодичні спазми є нормальним явищем, надзвичайно сильний біль під час циклу – це не те, що тобі потрібно постійно терпіти. Тому, якщо ти дійсно відчуваєш, що страждаєш від менструальних болів, непогано було б проконсультуватися з лікарем для отримання медичної консультації.

Ендометріоз та безпліддя

Ендометріоз – це захворювання, яке найчастіше зустрічається в репродуктивному віці (тобто між першими місячними та менопаузою), і, за оцінками, від нього страждають близько 176 мільйонів жінок у всьому світі [1]. З огляду на те, що ендометріоз найбільш поширений в той період, коли жінки хочуть завагітніти, корисно буде дізнатися, як він може вплинути на зачаття.

Вагітність при ендометріозі

Хоча залишається ще багато невідомого щодо фертильності і ендометріозу, дослідження показали, що жінкам, які страждають на ендометріоз, може бути важче завагітніти. Конкретна причина невідома, але є кілька можливих пояснень:

  • Додатковий ріст тканини в фаллопієвих трубах в результаті ендометріозу може блокувати рух яйцеклітини по фаллопієвих трубах та перешкоджати її заплідненню спермою [2].
  • Запалення, викликане ендометріозом, може знизити якість яйцеклітини або порушити імплантацію ембріона [3].

Незважаючи на те, що тобі може бути складніше завагітніти при ендометріозі, важливо розуміти, що ендометріоз не обов'язково означає безпліддя. Тому, якщо у тебе дійсно є ендометріоз, пам'ятай, що ти все ще можеш завагітніти! Ти завжди можеш записатися на консультацію до лікаря, щоб поговорити про різні варіанти фертильності або методи лікування, які можуть допомогти.

Важливо не мовчати про ендометріоз і безпліддя

Багато з нас страждають або будуть страждати одночасно від ендометріозу і безпліддя. Ти можеш відчувати себе самотньо і хвилюватись при розмовах про це, але, якщо стримувати свої почуття, краще не стане. Замість цього чому б не спробувати з'ясувати, які у тебе є варіанти, поговоривши з лікарем.

Зрештою, відкриваючи діалог на такі складні теми, ми можемо розвіяти міфи, зламати табу і в кінцевому підсумку об'єднати людей, які, можливо, раніше мовчки страждали.

Правильна допомога та інструкції в ці потенційно важкі часи існує, і кращий спосіб почати – це знайти й отримати доступ до цієї підтримки. Перш за все, не забувай бути доброю до себе і прислухатися до свого серця. Навіть записавши свої думки, перш ніж говорити про це вголос, ти зможеш зрозуміти свої почуття. Якщо ти готова поділитися своїм досвідом, ми з задоволенням вислухаємо тебе. А для отримання додаткової інформації про фертильність і вагітність в цілому, подивися наші корисні сторінки про лікування безпліддя, про те, як вагітність може вплинути на твої місячні, і наш розділ про сексуальність та вагітність.

Заява про характер опублікованої медичної інформації

Інформація медичного характеру, яка міститься в цій статті, розміщена лише для загального ознайомлення, її не можна використовувати чи опиратися на неї з метою діагностики чи у лікувальних цілях. Проконсультуйся зі своїм лікарем щодо конкретного захворювання.

[Джерела]

[1]   http://endometriosis.org/endometriosis/

[2]   http://endometriosis.org/endometriosis/infertility/

[3]   Санчес, Ана Марія та ін. Чи впливає ендометріоз на якість ооцитів? Огляд літератури. Журнал досліджень яєчників, том. 10,1 43. 12 липня 2017 р.

Продовжити читати