Оральні контрацептиви

У молодих дівчат із ще не стабілізованим місячним циклом овуляція може початися в будь-який момент.

Це означає, що практично будь-якої миті ти можеш і завагітніти. Зокрема під час місячних. Це не дуже поширене явище, але таке трапляється.

Якщо тест на вагітність виявився позитивним, чи можуть у тебе все ще з'явитися місячні? У певному сенсі, так. На ранніх етапах вагітності можуть з'явитися крововиливи або так звані мажучі виділення — саме тоді, коли мали б настати критичні дні відповідно до твого менструального циклу. Однак це не менструація у звичному розуміння цього слова. Насправді це виділення, викликані імплементацією — процесом прикріплення ембріона до стінки матки. І якщо ти ще не знаєш про те, що вагітна, дуже легко сплутати такі виділення з менструальними, адже за зовнішніми ознаками вони дуже схожі.

Справжні місячні під час вагітності не з'являються, оскільки матка зберігає свою функціональну внутрішню оболонку, щоб утримувати плід, а не виштовхує її, як це зазвичай відбувається під час менструації. У разі появи мажучих виділень у період вагітності обов'язково звертайся за порадою до лікаря або гінеколога, адже вони можуть свідчити про ряд інших явищ. І хоч це не завжди означає, що є якась проблема, усе ж краще себе вбезпечити від проблем за допомогою консультації спеціаліста.

Якщо в тебе затримка, а перед цим був статевий контакт, імовірно, ти завагітніла, навіть якщо при цьому ви користувалися контрацептивами. Жоден з існуючих контрацептивів не гарантує 100% захисту від вагітності. Щоб це перевірити, скористайся тестом на вагітність, який продається без рецепта в будь-якій аптеці. Тест можна робити в будь-який час, починаючи з першого дня очікуваних місячних.

Заява про характер опублікованої медичної інформації

Інформація медичного характеру, яка міститься в цій статті, розміщена лише для загального ознайомлення й не повинна сприйматися як підстава чи запрошення до самостійного діагностування захворювань чи їх лікування. Докладніше про конкретні захворювання тобі може розповісти лікар.

Продовжити читати

Дізнайся більше