girls hanging out

Календар місячних

В нормі місячні наступають один раз на місяць (кожні 28-30 днів), але у багатьох жінок реальність інша – передбачити точну дату та тривалість наступних місячних іноді складно. Тоді на допомогу приходить калькулятор місячних.

День, коли у тебе почалися останні місячні та продовжувалась кровотеча (а не просто з'явилися кров'янисті цяточки)

Коли розпочалися минулі місячні?

Виведи приблизну середню тривалість за останні три місяці.

Скільки зазвичай тривають місячні?

Час від початку одних місячних до початку наступних – візьми приблизну середню цифру

Скільки днів триває цикл?

Твій цикл

 • передменструальна фаза
 • місячні
 • постменструальна фаза
 • фаза овуляції
 • Передменструальна фаза Дні, в які може проявитися ПМС та показати всю свою непривабливу сутність – прочитай як полегшити симптоми ПМС

  Місячні Фаза початку циклу, тобто коли в тебе починаються кров'янисті виділення та відшаровується слизова оболонка матки

  Постменструальна фаза До цього моменту кровотеча припиняється, але можуть все ще залишатися незначні кров'янисті виділення

  Фаза овуляції У цей період циклу один з яєчників виділяє яйцеклітину і можуть збільшуватися виділення

Розрахунки за нашим календарем місячних можуть бути не на 100% точними, тому що кожне тіло і кожен цикл відрізняються.

Фази менструального циклу

Так, коли ж починається цикл? Отже, його вважають з початку місячних, з моменту, коли починається чергова кровотеча (хоча трохи кров'яних виділень ти можеш помітити й до цього). Тоді тобі може бути цікаво, звідки береться ця кров (і чому, здається, її так багато)?! 

Твої місячні відбуваються тому, що слизова оболонка матки відшаровується; менструальна кров проходить через шийку матки, а потім – через отвір піхви. Кровотеча зазвичай триває 3-5 днів, і хоча тобі може здаватися, що ти втрачаєш літри крові, звичайний об’єм за період менструації - лише 30-40 мл. Більше інформації див. у нашій статті про те, який об’єм менструальної крові вважається нормальним.

Після того, як місячні закінчаться, тіло почне готуватися до овуляції та слизова оболонка матки (ендометрій) знову потовщується, щоб підготуватися прийняти запліднену яйцеклітину. Потім один із яєчників випустить яйцеклітину, яка пройде через фалопієву трубу вниз до матки. Якщо яйцеклітина зустріне сперматозоїд під час подорожі, вона буде запліднена, і ти можеш завагітніти. Якщо яйцеклітина не запліднилася, то слизова оболонка матки не потрібна – вона відшаровується, і весь процес починається знову.

Середня тривалість циклу становить 28 днів, але не хвилюйся, якщо у тебе по-іншому – в нормі від 21 до 35 днів, і те, що тривалість може трохи змінюватись – це теж нормально. У багатьох жінок цикл трохи відрізняється за тривалістю у різні місяці. Цілком ймовірно, що спочатку цикл у тебе буде трохи довшим, проте часто цикл стає коротшим з віком.

Якщо хочеш дізнатися більше про фази циклу, читай нашу статтю про початок та закінчення менструального циклу.

Навіщо вести календар місячних

Може бути дуже зручно мати чітке уявлення, коли прийдуть наступні місячні. Місячні ніколи не повинні заважати тобі жити повноцінним життям, але якщо ти турбуєшся про цю велику подію, то наш календар може допомогти тобі з плануванням. Ти навіть зможеш виявити, що твій цикл регулярніший, ніж ти думала!

Лікарі також використовують менструальний цикл як важливий показник загального стану здоров'я жінки і зміни в ньому можуть бути симптомом деяких досить серйозних проблем зі здоров'ям. І перш ніж говорити з лікарем про цикл, важливо зрозуміти, що для тебе є нормою, щоб визначити, чи відбулися у циклі зміни.

А якщо ти плануєш дитину? Тоді наш застосунок може підказати, коли ти будеш фертильна і, коли шанс завагітніти вище.