Дівчина дивиться на своє відображення в дзеркалі, знімаючи макіяж

Кожен повинен орієнтуватися в тому, що він думає про свій власний образ тіла. Це просто частина людського буття

Що ти бачиш, коли дивишся на себе в дзеркало? Як ти себе почуваєш? Відчуття тіла – це те, що ми думаємо і відчуваємо щодо свого власного тіла. Це все те, що ми бачимо, дивлячись на своє відображення, до того, як ми уявляємо себе у власних думках. Зріст, вага, форма, риси обличчя, те, як ти рухаєшся і як ти себе почуваєш, – все це вважається частиною відчуття тіла. Думай про це як про те, що ти відчуваєш зсередини дивлячись на своє тіло.

Це нормально – мати складні відносини зі своїм тілом, особливо в період статевого дозрівання. Щоб звикнути до свого тіла, може знадобитися деякий час, оскільки воно змінюється. На жаль, багато людей негативно ставляться до свого тіла і можуть навіть відчувати тілесний сором, але є так багато речей, які ти можеш зробити, щоб відчути себе більш позитивно і підвищити впевненість в собі, трохи подбавши про себе.

Давай докладніше розглянемо все, що пов'язано з відчуттям тіла.

Що являє собою ідеальне тіло?

Легко подумати, що твоє тіло повинно виглядати певним чином, на підставі того, що ти бачиш в журналах, фільмах, телешоу або в соціальних мережах. Для різних груп і різних частин світу існують різні ідеали або стандарти тіла. У деяких культурах одні риси можна вихваляти, а інші соромити, але на іншому кінці світу може бути навпаки! Це здається майже випадковим і дещо нісенітним.

Те, що модне, також змінюється з часом – в одну хвилину здається, що у всіх тонкі брови, а потім, як ти розумієш, знову з'являються об'ємні і пухнасті! Все це просто доводить, що уявлення про «ідеальне тіло» – це всього лише зміна набору стандартів, які дуже суб'єктивні. Неможливо мати «ідеальне тіло», тому що його значення постійно змінюється.

Якщо у тебе немає образів для наслідування, схожих на тебе, можливо, ти відчуваєш себе інакше або дивно. Дуже легко порівнювати себе з іншими, чи то зі знаменитостями, людьми, яких ти бачиш на вулиці, або твоїми друзями. Пам'ятай, що ідеальне тіло існує – це те, в якому ти вже живеш. Всі тіла різні, і кожне тіло красиве.

Як виглядає реальне тіло?

Реальні тіла бувають всіх форм та розмірів – високі і низькі, стрункі й спокусливі. У деяких з нас маленькі груди, у інших – великі груди, але всі вони виглядають чудово. Соски бувають всіх кольорів, розмірів і форм, і так, там може рости волосся! Тим часом шкіра може бути плямистою, зморшкуватою, з веснянками, з розтяжками або покрита татуюваннями.

Волосся також може бути витким, кучерявим, прямим, густим або тонким. І так, воно може бути на твоїй голові, руках, ногах, пахвових западинах, животі, спині, навколо вульви ... Говорячи про вульву, вони бувають всіх кольорів (навіть відтінків, відмінних від решти твого тіла), а статеві губи можуть бути найрізноманітніших розмірів та форм. Ми всі різні, тому це робить нас унікальними і особливими.

Наші тіла також змінюються протягом усього життя. По-перше, в період статевого дозрівання твої груди починають розвиватися, волосся починає рости там, де його ніколи не було раніше, і відбуваються інші різні зміни. Тіла пітніють, кровоточать в природному повторюваному циклі – і в цьому немає нічого ганебного або секретного. Якщо в якийсь момент ти завагітнієш, твоє тіло знову зміниться, так як воно опухне, щоб пристосуватися до зростаючої дитини. Твоє тіло і, особливо, піхва також зміняться, коли тіло відновиться після пологів.

Потім, наближаючись до менопаузи, цілком природно помічати зміни в тому, як ти виглядаєш, і в своїх почуттях. Ми змінюємося зовні, тому що змінюємося і всередині, і все це невід'ємна частина дорослішання.

Що таке об'єктивація?

Об'єктивація – це коли до людини відносяться не як до людини, а як до предмета або речі. Об'єкти існують для того, щоб їх використовувати, тому об'єктивація тіла означає відношення в дуже вузькому аспекті як до власності замість того, щоб ставитися до когось як до людини з її власними думками, почуттями, надіями та мріями.

Об'єктивація – досить широке поняття, тому давай розглянемо кілька прикладів того, як люди можуть бути об'єктивовані, що може привести до негативного ставлення до свого тіла.

Коли ти йдеш по вулиці, і хтось викрикує коментар про твоє тіло ( «котячий клич»), вони ставляться до тебе як до предмету, на який потрібно дивитися, і не беруть до уваги твої почуття.

Ти також можеш помітити об'єктивування в фільмах. Супергерої-чоловіки можуть носить класні практичні костюми з гаджетами, тоді як супергерої-жінки мають більш відкрите тіло або навіть високі підбори! Супергерої неймовірні, але гонитва за поганими хлопцями на високих підборах не здається дуже реалістичним видовищем.

Деякі частини тіла можуть бути об'єктивовані або представлені у вузькому вигляді, що не відображає розмаїття і краси реальних людей! Порно іноді критикують за те, що вони висвітлюють тіла з голеними вульвами з невеликими, рожевими, акуратно захованими статевими губами, таке відчуття, що вони всі схожі. Насправді, вульви можуть бути з волосяним покровом та різного кольору, деякі бувають великими, статеві губи можуть визирати, і все вищеперелічене є красивим, нормальним і сексуальним. На превеликий жаль, очікування абсолютно недосяжної лялькової фігури може змусити тебе соромитися свого тіла.

Іноді люди можуть об'єктивувати твою мету в житті через твою стать. У суспільстві протягом багатьох років очікувалося, що обидві статі будуть виконувати певні ролі, забезпечення сім'ї працюючи на роботі або догляд за дітьми вдома. Той факт, що у людини є певна частина тіла (наприклад, матка), не означає, що народження дитини – єдине, що вона може зробити. Хтось не хоче дітей, хтось хоче усиновити дитину, а хтось дійсно хоче стати матір’ю. Все, що ти хочеш робити зі своїм життям та своїм тілом, повністю залежить від тебе, тому тобі не слід звертати увагу на судження або очікування інших людей.

Якщо хтось коментує твоє тіло або говорить, що ти повинна щось робити в залежності від твоєї статі, раси або ще чогось, може виникнути відчуття, що тебе помістили в тісну коробку, з якої ти не можеш вибратися. Це неправильно, і ти можеш втратити впевненість в собі і своїх здібностях. Це може навіть викликати у тебе негативне ставлення до себе і свого тіла, що іноді називають тілесним соромом.

Як впоратися з об'єктивною поведінкою

Якщо хтось говорить або робить щось, щоб об'єктивувати тебе, це може викликати у тебе смуток, злість або навіть змусити негативно думати про себе і своє тіло. Пам'ятай, що об'єктивація – не твоя вина, тому не слід сприймати це або слухати, що говорять інші.

Об'єктивація може виникати в надзвичайно різних ситуаціях. Якщо це відбувається з тобою в школі або на роботі, непогано було б поговорити з кимось, кому ти довіряєш, наприклад, з учителем або менеджером, щоб вони знали про ситуацію і не допустили її повторення.

Якщо це трапиться з тобою в іншій ситуації, перше, на що потрібно звернути увагу – ти завжди повинна ставити свою безпеку понад усе. Це може означати як можна швидше вийти з ситуації – не турбуватися про ввічливість, просто піти, якщо можеш.

Якщо ти відчуваєш, що можеш, запитай людину, чому вона зробила це зауваження і чого намагалася досягти. Пояснення хибності об'єктивації, коли це відбувається з тобою або іншими людьми, може допомогти зупинити це , але роби це тільки в тому випадку, якщо ти відчуваєш себе в безпеці і досить сильна для цього.

Якщо це відбувається з тобою в соціальних мережах, заблокуй користувача, повідом про це і живи далі. Ти їм нічого не винна, в тому числі давати відповідь. Соціальні мережі – це твій простір, і тобі не потрібно миритися з тим, що тобі не подобається. Не забувай робити перерви в соціальних мережах, якщо вони тебе засмучують. Взаємодія з друзями та спільнотами в Інтернеті – відмінний спосіб відчути себе на зв'язку, але іноді покласти телефон та зайнятися чимось ще може принести користь твоєму психічному здоров'ю. Також може допомогти установка денних або тижневих обмежень для себе, щоб насолоджуватися своїм часом.

На жаль, більшість людей раз у раз стикаються з об'єктивацією. Іноді все, що ти можеш зробити, – це розповісти кому-небудь, наприклад, другові або члену сім'ї, про свої почуття, і попросити розради, якщо це зачепило тебе. Нагадай собі, наскільки ти чудова та скористайся деякими з наведених нижче ідей, щоб знову відчути себе позитивно.

Як впоратися із соромом

Іноді можна негативно ставитися до власного тіла – любити себе весь час не завжди можливо! У всіх є невдалі дні, й існує безліч різних чинників, які можуть вплинути на твоє самопочуття. При цьому є речі, які ти можеш зробити, щоб допомогти собі на шляху від сорому до любові до себе.

Розстав пріоритети в тому, що змушує тебе відчувати себе добре

Коли ти відчуваєш себе найбільш впевнено? Можливо, коли бігаєш, малюєш, співаєш або займаєшся ще чимось, що тобі подобається. Можливо, гуляючи з друзями, гуляючи на природі або приділяючи час усвідомленості. Навіть ведучи напружений спосіб життя, старайся одночасно піклуватися про своє тіло та свій розум.

Стеж за широким спектром типів статури в соціальних мережах

Найкраще в соціальних мережах – це те, що ти можеш створювати власний простір. У тебе є можливість відключати звук і блокувати речі, які не доставляють тобі задоволення, і замість цього підписуватися на людей і бренди, які тобі імпонують! Пошук крутих людей, які схожі на тебе, і відстеження найрізноманітніших активностей може зробити твоє мислення більш позитивним.

Сприйняття позитивного контенту

Якщо щось змушує тебе відчувати себе погано, не захоплюйся цим. Замість цього знайди нове телешоу, в якому є такі ж справжні люди, як ти, які роблять круті речі. Слухай музику, під яку ти можеш танцювати, і відчувати себе приголомшливо, наспівуючи тексти вголос. Подумай про книги, які ти читаєш, і про подкасти, які ти слухаєш, і вибери ті, які підіймають тобі настрій.

Стався до себе як до найкращого друга

Подумай про те, як ти розмовляєш зі своїм найкращим другом або найближчим членом сім'ї – ти ставишся до них з добротою, ти їх хвалиш, підтримуєш і надихаєш. Спробуй ставитися до себе так, як ти би ставилася до коханої людини – ти ніколи не будеш негативно ставитися до того, як він виглядає.

Спробуй практикувати це, кажучи собі наступні твердження. Я розумна. Я гідна. Я красива. Через деякий час ти почнеш в це вірити.

Відчуття тіла і об'єктивація – така величезна тема, і ми ледь торкнулися її! Просто пам'ятай про те, як ти ставишся до свого тіла, як і до будь-яких інших відносин – іноді над цим просто потрібно попрацювати, але воно того варте. Якщо ти хочеш дізнатися більше, прочитай наші статті про те, як твоє тіло змінюється в період статевого дозрівання і що відбувається в твоїй свідомості в період статевого дозрівання.

Продовжити читати