Маркована схема V-зони.

Твоя піхва, твоя вульва ... твоя V-зона. Давай дізнаємося про це

Як ти могла помітити, ми багато говоримо про V-зону, але що ми насправді маємо на увазі, коли вживаємо цей термін? Де знаходиться твоя V-зона та що ти можеш зробити, щоб краще її пізнати?

V-зона – це термін, який описує все, що пов'язано з твоїми піхвою, вульвою та V-подібною передньою частиною твого тіла, яку ти можеш побачити, якщо подивишся в дзеркало. Це частина твого тіла, де відбувається багато всього – біль, задоволення, місячні тощо.

У всіх різні відносини з V-зоною, і твоє відношення може змінюватися з дня на день. Це досить складна частина твого тіла, і досить складно зрозуміти всі приголомшливі деталі. Але що найбільш важливо – це дізнатися про свою V-зону і зрозуміти, як про неї піклуватися та підтримувати її здоров'я.

Дізнавшись більше про різні частини і про те, як вони взаємодіють, ти зможеш навчитися любити себе. Давай обговоримо все, що тобі потрібно знати про різні частини твоєї V-зони, з деякими зручними графіками, які допоможуть тобі зрозуміти, що насправді відбувається.

Що таке вульва

Вульва відноситься до зовнішньої частини жіночих геніталій, іншими словами, до всіх частин, які ти можеш побачити зовні! Так само як частина клітора, відома як головка клітора (ми пояснимо докладніше пізніше), малі та великі статеві губи (зовнішні і внутрішні губи), отвір уретри (звідки виходить сеча) та отвір піхви (вхід всередину твого тіла). Поруч також знаходиться лобок (це передня частина лобкової кістки) і задній прохід (звідки виходить кал).

Незважаючи на те, що люди часто називають всю цю область піхвою, це не зовсім вірно. Насправді піхва знаходиться всередині тіла (ми поговоримо про це трохи пізніше).

Важливо розуміти, що кожна вульва унікальна і буває різної форми і розміру. Деякі з них – з волосяним покровом, а деякі – красиво доглянуті, але їх об'єднує те, що всі вони досить гарні! Зокрема, статеві губи можуть сильно відрізнятися за формою, розміром і кольором, тому як би не виглядали твої – це нормально.

Твоя вульва – надзвичайно чутлива область, і тому важливо мати правильний режим догляду – просто пам'ятай, що кожен режим у всіх індивідуальний, тому роби те, що найкраще підходить для тебе і твоєї вульви!

Що таке клітор?

Частина клітора розташована в самій передній частині вульви, проте велику частину клітора, не видно зовні, а частина знаходиться всередині твого тіла. Фактично, єдина видима частина клітора – розміром з горошину! Деякі люди можуть не знати про це, але це безперечно набагато більше, ніж просто крихітна горошина. Прочитай, щоб дізнатися все про різні частини клітора.

Клітор складається з п'яти основних компонентів: головки клітора та каптура клітора, які, як згадувалося раніше, знаходяться зовні твого тіла. Потім, тіло клітора, парні ніжки і цибулини присінка піхви, які знаходяться всередині тіла.

Крихітний елемент, розміром з горошину, називається головкою клітора, яка захищена складкою шкіри, відомою як каптур клітора. Уяви, айсберг, більша частина якого знаходиться під поверхнею води, а над нею видніється лише верхівка. Те ж саме і з клітором!

Як і статеві губи, каптур клітора буває різних розмірів, форм і кольорів (вони фактично є жіночим еквівалентом чоловічої крайньої плоті), так що пам'ятай про це, перш ніж почати сумніватися в тому, як це виглядає у тебе. Тепер ти знаєш багато, як щодо того, щоб поглянути на свій клітор (а також іншу частину вульви) за допомогою портативного дзеркала?

Клітор міцно пов'язаний з сексом і близькістю та є надзвичайно чутливою частиною тіла, яка містить понад 15 000 нервових закінчень [1]. Через форму клітора його можна стимулювати безпосередньо, через інші частини вульви або внутрішньо через піхву. При сексуальному збудженні клітор набухає через збільшення припливу крові до геніталій. Ця хвиля збільшується до тих пір, поки ти не досягнеш оргазму, а потім швидко повернеться до звичайного стану. Досить потужна система!

Піхва

Піхва – це м'язова трубка, що з'єднує піхву з шийкою матки (нижня частина матки) і часто називається родовими шляхами, оскільки саме по них дитина проходить вниз, перш ніж потрапити в світ! Її довжина становить близько 7-12 см, і вона злегка зігнута [2], але, знову ж таки, всі піхви різні. Розмір, форма та колір можуть змінюватися під час сексу, в різні періоди менструального циклу і протягом всього життя.

При місячних менструальна рідина стікає з матки через шийку матки та піхву, перш ніж вийти з твого тіла. Деякі засоби для місячних, такі, як тампони або менструальні чаші, вводяться в піхву для збору або поглинання менструальної рідини. Це може здатися трохи складним, якщо ти не використовувала їх раніше, але ти легко освоїшся.

Піхва надзвичайно еластична, тобто вона може утримувати тампон на місці, але також може розтягуватися, щоб пристосуватися до дитини, що проходить по ній під час пологів! Це відбувається завдяки горбистим складкам на стінках піхви, які називаються зморшками. Уявляй це як складки гармошки або складки спідниці.

Ця частина V-зони знаходиться всередині твого тіла. Вона веде до шийки матки, матки та всіх інших частин жіночої репродуктивної системи. Читай далі, щоб дізнатися більше про те, як це працює в природному циклі.

Жіноча репродуктивна система

Тепер ми розглянули все, що стосується різних частин V-зони, давай поглянемо на більш широку картину – неймовірно складну жіночу репродуктивну систему. Вона здатна приносити величезне задоволення, виношувати дітей, але також може викликати біль, від якого хочеться кричати!

Піхва, яєчники, фаллопієві труби, матка і зовнішні статеві органи (тобто вульва) входять до складу жіночої репродуктивної системи. Ти могла дізнатися про це на уроках біології та статевого виховання в школі (можливо, навіть обговорювала це питання з батьками, родичами або друзями), давай підсумуємо.

Яєчники

Яєчники, розташовані по обидва боки від матки, являють собою залози овальної форми, в яких відбувається розвиток яйцеклітини. Яєчники виробляють естроген і прогестерон – гормони, які впливають на фертильність. Вони також пов'язані з ПМС і можуть мати великий вплив на твоє щоденне самопочуття.

Фаллопієві труби

Фаллопієві труби, також відомі як яйцепроводи, з'єднують яєчники з порожниною матки, і в них зазвичай відбувається зачаття. Фімбрії, що представляють собою невеликі пальцеподібні виступи на кінцях маткових труб, допомагають переносити яйцеклітини з яєчників в матку.

Матка

Материнське лоно (також відоме як матка) є місцем розвитку плода при зачатті. Матка розділена на дві частини: шийку матки, яка представляє собою нижній канал матки, через який потрапляє сперматозоїд, і тіло матки, яке може збільшуватися в 1000 разів, щоб вмістити зростаючу дитину [3].

Внутрішній шар матки (також відомий як ендометрій) потовщується, щоб живити запліднену яйцеклітину, яка імплантується в слизову оболонку. Якщо вагітність не наступає, то слизова оболонка разом з незаплідненою яйцеклітиною відторгається і виділяється у вигляді менструальної крові під час твого менструального циклу. Ця кров виходить через шийку матки і піхву через вагінальний отвір.

Навчись сприймати свою V-зону

Отже, ми розглянули все, що тобі потрібно знати про різні частини, що складають V-зону, і про жіночу репродуктивну систему в цілому. Володіння всією інформацією означає, що ти можеш розуміти все, що відбувається з твоїм тілом, як воно виглядає та про відчуття протягом всього циклу. Ми знаємо, що це дуже важливо, і якщо щось незрозуміло, не бійся запитати поради у батьків, старшої сестри або подруги, або продовжуй вивчати всі міфи і факти на вебсайті Libresse.ua

[Джерела]

Продовжити читати