Одягання свіжої білизни

Це нормально — коли з'являються виділення? Безумовно! У вагінальних виділеннях немає нічого незвичайного. Насправді це навіть добре.

Виділення білого кольору — це доступний твоєму тілу спосіб очищення. Їх виробляє шийка матки, яку ще називають цервікальним каналом, у різній кількості залежно від етапу твого менструального циклу. У більшості жінок кількість виділень значно збільшується безпосередньо перед початком місячних.

Не впевнена в тому, що твої виділення — це нормально? Якщо вони прозорі, білого чи блідо-жовтого кольору й мають неінтенсивний запах, для хвилювання немає причин. Якщо тобі не подобається відчувати ці вологі виділення на білизні або ж ти хочеш, щоб вона залишалася чистою, користуйся щоденними прокладками. Однак якщо у виділень з'явився різкий неприємний запах, або їхній колір став більш жовтим чи зеленим, чи їхня кількість збільшилася, звернися по допомогу до лікаря. Це, імовірно, свідчить про наявність інфекції.

З часом ти сама розумітимеш, що для тебе є нормою, оскільки характер виділень змінюється протягом усього циклу. І ти матимеш змогу самостійно визначати аномальні виділення в разі їхньої появи та вживати запобіжних заходів. А якщо ти все ще хвилюєшся через це, звернися по пораду до лікаря чи шкільної медсестри.

Піхва має механізми самоочищення, тому немає жодної потреби промивати її зсередини (з допомогою так званого спринцювання). Воно насправді може завдати тільки шкоду. Спринцювання порушує природну мікрофлору піхви, унаслідок чого виникають такі неприємні захворювання, як молочниця чи бактеріальний вагіноз. Незвичні вагінальні виділення можуть з'являтися й через використання ароматизованого мила, піни для ванни чи гелю для душу. Тому ніколи не використовуй ароматизований засіб для підмивання піхви. Віддай перевагу милу м'якої дії чи звичайній теплій воді — цього достатньо для підтримання чистоти й уникнення занесення інфекцій.

Продовжити читати

Дізнайся більше