Дівчина на ліжку

Можливо, ти вже помітила, що твоє тіло почало активно змінюватися. Цей період називається статевим дозріванням:

у цей час твій організм перетворюється з дитячого на дорослий. Й однією з найбільш помітних для тебе змін стане поява критичних днів. Якщо ти відчуваєш хвилювання з цього приводу, пам'ятай, що ти не одна: через це проходить кожна дівчинка. Ми переконані, що через кілька місяців ти чудово долатимеш будь-які незручності, пов'язані з критичними днями. Але наразі, щоб позбавити тебе зайвих хвилювань, ми хочемо поділитися з тобою інформацією, відповідаючи на найпоширеніші запитання.

Що таке місячні?

Це явище, яке з'являється тоді, коли твоє тіло стає достатньо зрілим для народження дитини. Щомісяця в матці потовщується слизова оболонка, а з яєчників виходить так зване «яйце» — яйцеклітина. Якщо вона запліднюється сперматозоїдом, слизова оболонка залишається й бере участь в іншому важливому процесі — вагітності. Однак якщо запліднення не відбулося, слизова оболонка просто полишає твоє тіло через піхву. Це і є ті виділення, які з'являються щомісяця й називаються менструацією.

Коли в тебе розпочнуться перші місячні?

У більшості дівчат перші місячні з'являються у віці 11–14 років, але насправді в межах норми перебуває період від 8 до 16 років. Пам'ятай: усі ми різні. Тому не хвилюйся, якщо у твоїх подруг уже з'явилась менструація, а в тебе ще ні. Критичні дні тривають аж до досягнення людиною віку близько 50 років, і потім починається новий життєвий етап — менопауза. У цей період менструації зникають, а жінка більше не може народжувати дітей.

Які ознаки передують першим місячним?

Ти розумієш, про які зміни йдеться? Якщо в тебе збільшилися груди, почало рости лобкове волосся й з'явилися білі виділення на трусиках, це означає, що незабаром у тебе почнуться перші місячні. Перед їх початком у тебе може виникнути передменструальний синдром (ПМС). Для нього характерні такі ознаки, як менструальний біль (спазми в животі), різка зміна настрою, набряклість, біль у спині, збільшення ваги й висипи на шкірі.

Як довго тривають перші місячні?

Зазвичай менструальні виділення тривають 4–5 днів, однак нормою вважається період 3–8 днів. У всіх по-різному. Місячні є частиною менструального циклу, який прийнято відраховувати, починаючи з дня появи виділень і закінчуючи днем напередодні початку наступних критичних днів. Середня тривалість циклу становить 28 днів, однак він буває й коротшим, і довшим.

Скільки крові зазвичай виділяється під час місячних?

Може здатися, наче крові дуже багато, але найімовірніше її виділяється не більше, ніж чотири столові ложки. У перші кілька днів місячних зазвичай виділення інтенсивніші.

Продовжити читати

Дізнайся більше