Жінка використовує додаток для відстежування місячного циклу

Чула термін «овуляція», але не знаєш, що він означає? Не хвилюйся. Це всього лиш частина твого менструального циклу.

Щомісяця через гормональні зміни з одного з твоїх яєчників виходить зріла яйцеклітина й потрапляє у фаллопієву трубу. Якщо в момент, поки вона прямує до матки, з'явиться сперматозоїд і запліднить її, ти можеш завагітніти. Однак якщо запліднення не відбувається, вона просто полишає твоє тіло разом із кров'ю та слизовою оболонкою матки, яка на той момент уже потовщується й готується прийняти запліднену яйцеклітину. Отже, поєднання крові та слизової оболонки матки і становить виділення, які ти бачиш під час місячних.

Схема яєчників

Точно визначити період овуляції не завжди просто, однак є кілька ознак, які тобі допоможуть. Одним із симптомів овуляції є раптовий біль у нижній частині живота, відомий як «міттельшмерц» (у перекладі з німецької «середній біль»). Він не повинен бути сильним, а отже, якщо він нестерпний чи триває досить довго, це може бути ознакою чогось іншого. І тобі в такому разі слід звернутися до лікаря. Під час овуляції також може виникнути тупий біль у спині, або різко знизитися температура тіла. Груди можуть стати більш чутливими, а з піхви можуть з'являтися слизоподібні виділення, які нагадують сирий білок курячого яйця. А твоя підвищена сприйнятливість смаків і запахів у ці дні може тебе здивувати.

Коли відбувається овуляція? У всіх жінок по-різному. Овуляція настає між одинадцятим і двадцять першим днем циклу. Саме в цей період фертильність (імовірність завагітніти) тіла є найвищою. Симптомом пост-овуляції, відомої як лютеїнова фаза, є перетворення слизоподібних виділень на кремоподібні. Якщо ти не завагітніла, місячні повинні початися приблизно через 14 днів після овуляції.

Продовжити читати

Дізнайся більше