Менструальний календар

Менструальні календарі і чого вони нас вчать

Упевненість у собі й відчуття контролю над ситуацією з'являться, якщо знаєш тривалість свого менструального циклу й дату початку наступних місячних.

Тому хіба не було б чудово, якби існував зручний і простий спосіб стежити за циклом, такий як, наприклад, калькулятор місячних?

Маємо для тебе гарну новину: він уже існує.

Користуючись менструальним календарем, ти контролюватимеш місячні, а не вони тебе. Коли ти знатимеш про всі особливості свого циклу, тобі буде легше налаштуватися й підготуватися до змін, що відбуваються з тілом і настроєм протягом кожного з його етапів. А отже, ти контролюватимеш ситуацію. І більше питання «Коли ж у мене почнуться місячні?» тебе не турбуватиме, оскільки завдяки календарю місячних ти завжди знатимеш відповідь.

Користуючись календарем регулярно, ти з часом помітиш певну закономірність свого циклу. Це означає, що ти матимеш змогу вчасно підготуватися й запастися необхідними засобами жіночої гігієни. До того ж, такий календар місячних допоможе тобі передбачати початок і тривалість місячних. А це надзвичайно корисна інформація. З ним ти не лише краще розумітимеш зміни в тілі й настрої, але й знатимеш, коли очікувати місячних. До того ж, так тобі буде простіше відстежувати зміни в циклі, завдяки чому ти завжди вчасно звертатимешся до лікаря в разі потреби.

Також календар повідомлятиме тобі про те, коли слід очікувати появи симптомів ПМС, щоб ти могла уникнути в цей період надто великих навантажень. Якщо зазвичай на початку місячних у тебе дуже інтенсивні виділення, ти знатимеш, у які дні місяця тобі слід брати із собою побільше прокладок Libresse Maxi.

Ще однією перевагою менструального календаря є можливість стежити за іншими процесами, що відбуваються в тілі. Наприклад, відстежуючи зміни базальної температури тіла (БТТ) і цервікальний слиз (тобто виділення), ти точно зможеш визначити момент овуляції. Ця інформація буде корисною, якщо ти хочеш точно знати, коли саме твоя фертильність є найвищою.

І цей менструальний календар дуже простий у використанні! Ти просто щомісяця вводиш дату початку й закінчення місячних. І готово! Напередодні твоїх наступних місячних ти отримаєш сповіщення. Таким чином тобі більше не потрібно буде звірятися зі своїм щоденником. Насолоджуватися життям і проживати кожну хвилину на повну стане легше, адже календар пам'ятатиме замість тебе все, що потрібно.

Навіть не уявляю, як жінки раніше жили без менструального календаря. Завдяки сповіщенням я відчуваю, що контролюю ситуацію.

Хоч застосунки з менструальним календарем з'явилися лише в 2012 році, сьогодні ними користуються тисячі жінок. Це, головним чином, відбувається тому, що дівчата й жінки хочуть більше контролювати свій місячний цикл і своє життя, а також краще розуміти природу свого тіла та бути обізнаними в питаннях загального здоров'я. Окрім того, це свідчить і про те, що дівчата все менше соромляться й ніяковіють через менструальний цикл. Будьмо відвертими: у всіх жінок і дівчат є місячні. І володіючи фактами та не боячись про це говорити, ми значно спростимо собі життя.

«Мені подобається користуватися менструальним календарем, тому що я завжди знаю, на якому етапі циклу перебуваю, і мені не потрібно переживати через те, що місячні можуть початися неочікувано, — говорить Емілі, 16 років. — Усі мої подруги використовують застосунок так само, як і будь-який інший. Щоб бути в курсі й не марнувати час. Мій надсилає мені сповіщення перед очікуваною датою початку місячних і в передменструальну фазу. Це допомагає мені ефективно планувати своє життя залежно від етапу циклу».

Обирати найоптимальніший менструальний календар слід, опираючись на особливості твого циклу, стиль життя та очікування від застосунку. Окрім базового календаря, в таких застосунках може бути система відслідковування симптомів, завдяки якій можна передбачувати виникнення спазмів чи підвищення чутливості грудей, а також індивідуально налаштовувати сповіщення. Деякі застосунки дозволяють вносити характеристики виділень: інтенсивність, зміна кольору, мажучі виділення тощо. Це стане в пригоді, якщо бажаєш зрозуміти, що притаманне твоєму циклові в здоровому стані, і прогнозувати симптоми циклу. А в разі критичних змін такий застосунок сповіщатиме про те, що слід пройти обстеження. Такий календар містить цінну інформацію, яку слід підготувати перед тим, як іти до лікаря в разі, якщо тобі потрібна допомога.

Інші календарі можуть прогнозувати до трьох наступних циклів, що дозволить тобі спланувати все заздалегідь — відпустку, прогулянку з друзями та поїздки. Деякі застосунки дозволяють роздруковувати внесені в них дані, які ти потім можеш взяти із собою до лікаря на гінекологічний огляд. Календар також допоможе тобі максимально точно визначати найвищий рівень фертильності. Ця інформація стане тобі в пригоді, якщо плануватимеш завагітніти чи, навпаки, намагатимешся уникнути вагітності. І навіть були створені календарі, які підтримують можливість спілкування в спільноті з іншими користувачами: ти можеш ділитися новинами та побоюваннями й відчувати підтримку.

Щоб познайомитися з такими застосунками, чому б не почати з Periodical від Libresse? Він поєднує в собі властивості всіх найкращих застосунків з календарем і має кілька особливих функцій. Календар навіть синхронізується з iCal та Facebook, щоб відстежувати заплановані події й допомогти тобі уникнути стресу, пов'язаного з місячними. Вчасно заповнений належним чином менструальний календар може стати надійним способом відстежувати місячний цикл та вираховувати його тривалість і регулярність. «Не уявляю, що жінки робили без менструальних календарів, — говорить Емілі. — Завдяки сповіщенням я відчуваю, що ситуація перебуває під моїм контролем».

Дізнайся більше