Як в Україні тотально ігнорують місячні: вражаючі результати дослідження Libresse

Як в Україні тотально ігнорують місячні: вражаючі результати дослідження Libresse

Компанія Essity, яка володіє торговою маркою Libresse, ініціювала глобальне дослідження, щоб зрозуміти, як українці ставляться до місячних. 
 
Якщо проаналізувати повідомлення у медіапросторі, то можна побачити, що як у вітчизняних, так і в зарубіжних телесеріалах, кінофільмах та шоу розмови про менструацію та/або демонстрація менструальної крові — явища надзвичайно рідкісні.
Спробуйте відповісти на запитання, чи розмовляють героїні ваших улюблених телепередач про місячні, чи пояснюють свій поганий настрій чи окремі вчинки фізіологічними причинами. Найімовірніше, відповідь не одразу спала на думку.
 
На жаль, сьогодні у нашій культурі прийнято обходити тему менструацій, замовчувати її або якщо і говорити про місячні, то обов’язково називати їх “цими” чи “критичними” днями.
 
Так, в ході дослідження було виявлено, що 26% українців згодні із тим, що у суспільстві існує табу на обговорення місячних, 40% вважають, що у масовій культурі замовчують тему менструацій, і ще 22% бажають отримувати більше інформації про жіночий цикл з масмедіа.

Як замовчування та неготовність відкрито говорити про природні речі впливають на стосунки українців? 89% респондентів  у парах віддали б перевагу розмові про проблеми у стосунках, ніж про місячні партнерки. 

При цьому 32% чоловіків зізналися, що ніколи і ні з ким не обговорювали тему жіночих циклів, а 66% чоловіків погоджуються  із тим, що мають бути більш підготованими до розмови про менструацію зі своїми дітьми.

І справді: відкрита розмова про прояви тілесності та сексуальності може запобігти появі багатьох психологічних проблем. Більше ніж 30% українців згодні із тим, що замовчування теми місячних негативно впливає на самооцінку молодих дівчат.

І недарма. Так, згідно з результатами дослідження, 67% респонденток у віці до 17 років відповіли, що вважають за необхідне приховувати місячні.

 56% підлітків почуваються комфортніше у ситуації, коли вони мають публічно перевдягатися (наприклад, готуючись до спортивних занять), ніж коли потрібно обговорити питання менструацій з учителькою.

Завдає клопоту жінкам і необхідність приховувати той факт, що саме зараз відбувається менструація.
Так, 88% жінок приховують місячні.
І роблять це у найрізноманітніший спосіб. З усіх опитаних жінок, хоча б раз для приховування місячних:
68% - відмовлялися від світлого одягу
58% - виходили до вбиральні із сумкою
50% - ховали засоби гігієни
42% - відмовлялися від будь-якої фізичної активності
16% - не виходили на роботу

Ці цифри особливо вражають, коли виявляється, що абсолютна  більшість жінок в Україні згодні із тим, що любов до власного тіла — запорука щасливого життя (81%), а 43% українок вважають місячні ознакою здоров’я та жіночності.

То чому ж тоді сказати “у мене місячні” — досі так нелегко?
 
Наявність великої кількості стереотипів, якими оточена тема жіночого циклу та передменструального синдрому, зокрема уявлення про емоційно нестабільну та капризну жінку під час “цих днів”, глибоко вкорінилося у свідомості українців — 45% чоловіків погодилося із цим.
 
На жаль, неготовність вивести проблему у площину дискусії та нездатність вільно говорити про абсолютно природні процеси може призводити до викривленого сприйняття себе жінками, відчуття сорому за цілком нормальні прояви жіночності, неприйняття своєї природи та, як наслідок, зниження самооцінки. 
 
Для побудови здорового суспільства, у якому кожен його член має право голосу та почувається вільним жити без упередженого ставлення через свої природні прояви, необхідно позбутися кліше про “ці критичні дні”.  
 
Libresse готові почати цей діалог та взяти на себе просвітницьку місію.
Кампанія #ценормально покликана розповісти про те, що як місячні, так і пов’язані із ними симптоми — природна річ, і говорити про них не соромно. Ми віримо, що зображення природніх процесів у доречному контексті можуть допомогти багатьом, особливо молодим, людям подолати свої комплекси та позбути психологічних проблем. 
До нас приєднуються сміливі жінки та чоловіки з усієї України. Вони знають, що можливість говорити вільно на будь-які теми — ознака зрілого суспільства. Час дізнаватися більше про себе, своє тіло та перестати соромитися звичайних речей.
Час бути собою та жити сміливіше!

Дізнайся більше