Зріла жінка на ноутбуці вивчає симптоми менопаузи

Менопауза - це тема, частково оповита таємничістю, але, як і місячні, це цілком природний процес. Ми поговоримо про те, в якому віці зазвичай починається менопауза, про симптоми та ознаки менопаузи, а також про можливе лікування.

І хоча може бути складно орієнтуватися, якщо ти не знаєш, на що звертати увагу, знати можливі наслідки означає, що ти зможеш все подолати.

Так що ж таке менопауза?

Менопауза - це період припинення овуляції через зниження рівня естрогену та прогестерону в організмі. Але це також набір симптомів і змін, через які жінка проходить безпосередньо перед або відразу після припинення місячних назавжди. Це може бути складний час для емоційної боротьби - деякі жінки можуть бути раді, що їм більше не доведеться мати справу з місячними, в той час як іншим може бути сумно, що у них більше не буде менструального циклу. Що б ти не відчувала, це абсолютно нормально.

Які перші ознаки менопаузи?

Перші ознаки менопаузи з'являються в період, відомий як «перименопауза», коли в організмі виявляються різні симптоми, такі як припливи, нічна пітливість та безладні менструальні виділення. Першою ознакою менопаузи зазвичай є зміна характеру твого менструального циклу, і у тебе можуть бути нерегулярні місячні. Коли ти вперше помічаєш зміни в своєму тілі і циклі, це може дезорієнтувати, але це не привід для занепокоєння.

Думай про це як про початок нового розділу в твоєму житті та поговори про це з друзями і сім'єю. Ти можеш бути здивована тим, наскільки це допомагає. Завжди пам'ятай, що якщо ти борешся з симптомами перименопаузи, завжди варто проконсультуватися з лікарем.

В якому віці зазвичай починається менопауза?

Менопауза - це поступовий процес, який зазвичай відбувається поетапно. Вік, в якому настає менопауза, є спадковим. Приблизно це відбувається у віці від 40 до 60 років, середній вік - 51 рік [1]. Менопауза може статися в різному віці та навіть може бути викликана ліками в будь- якому віці в рамках лікування певних захворювань.

Коли припиняються місячні?

Симптоми перименопаузи зазвичай проявляються за кілька місяців або навіть років до припинення місячних та тривають приблизно чотири роки після цього [1]. Важливо відзначити, що місячні не припиняються просто так - в решті решт, наші тіла не є водопровідними кранами! Реальність більш поступова.

У тебе можуть спостерігатися значні періодичні кровотечі, при яких кровотеча стає нехарактерно сильною. Або твої місячні можуть стати набагато легшими та переривчастими. У тебе можуть бути місячні кожних два або три тижні чи не бути протягом декількох місяців. Це може тебе нервувати, особливо якщо ти звикла до свого звичайного циклу, проте пам'ятай, що все це природний процес, і не ватро хвилюватися.

Які безперервні симптоми менопаузи?

Коли ти вперше помічаєш зміни, які можуть бути менопаузальними, важливо поговорити про це зі своїм лікарем, здати аналіз крові для підтвердження та отримати рекомендації. Найбільш типові симптоми менопаузи включають припливи, нічну пітливість, дратівливість, порушення сну і сухість піхви. Деякі жінки відчувають легке нетримання сечі, тобто вони можуть час від часу помічати кілька крапель сечі. Але існує багато інших ознак, таких як запаморочення, здуття живота, збільшення ваги, перепади настрою, головні болі і втрата лібідо.

Може здатися, що з цим складно впоратися, але знай, що тобі не доведеться боротися з усіма симптомами відразу. Симптоми менопаузи абсолютно нормальні, так як твоє тіло пристосовується до зміни гормонального балансу. Якщо ти борешся з симптомами менопаузи, ми рекомендуємо тобі повідомити про це своїй сім'ї і друзям - таким чином ти зможеш знайти людей, яким можна висловитися, з якими можна посміятися і попросити підтримки, якщо це потрібно.

Які існують варіанти лікування, які допомагають при менопаузі?

Менопауза може бути емоційно важким часом, але також може бути полегшенням, оскільки тобі більше не потрібно мати справу з клопотами місячних та ПМС. Деякі люди навіть відчувають себе більш впевнено та невимушено в постменопаузі.

Хоча у деяких симптоми відсутні, у більшості людей спостерігається, принаймні, один симптом або їх комбінація. Якщо мова йде про тебе, не потрібно терпіти все це мовчки або без підтримки. Багато людей вважають, що регулярні вправи корисні для зменшення симптомів, в той час як голковколювання та гіпнотерапія виявилися ефективними в боротьбі з приливами і безсонням. У минулому стандартним лікуванням була ЗГТ або замісна гормональна терапія, але нещодавні дослідження пов'язали її з раком грудей, тромбами і інсультами, тому розумно обговорити це з лікарем і попросити рекомендацій [2].

Оскільки менопауза може вплинути на контроль сечового міхура, непогано мати під рукою прокладку, яка допоможе впоратися з виділеннями будь-якого роду (включаючи маленькі краплі сечі), наприклад, наші щоденні прокладки Extra Protection.

Постменопаузальний період життя – що відбувається?

Симптоми менопаузи у всіх різні. У деяких вони можуть тривати 4 роки після останніх місячних, а у інших - набагато довше. Тіло кожного пристосовується по своєму, тому не слід про це турбуватися.

Згадки про менопаузу не повинні бути надмірними - звернись за допомогою в отриманні підтримки через Міжнародне товариство менопаузи або знайди додаткову інформацію на вебсайті NHS.

Ти особисто пережила клімакс? Ми вважаємо, що наші історії повинні бути почуті, щоб ми могли вчитися та підтримувати один одного. Чому б не поділитися з нами своєю історією?


[Джерела]

[1]  https://www.nhs.uk/conditions/menopause/ 

[2]  https://www.webmd.com/menopause/features/hormone-replacement-therapy 

Продовжити читати