Жінка зрілого віку працює за ноутбуком

Менопауза — природне явище, яке є невід'ємною частиною життя кожної жінки, однак і досі він частково огорнутий таємничістю.

Симптоми менопаузи можуть стати неприємною несподіванкою для тих, хто нічого не знає про цей процес. Тому важливо заздалегідь дізнатися про нього якомога більше, щоб як слід підготуватися до всіх прийдешніх змін.

Цей перехідний період (менопауза) вважається пройденим, коли в жінки місячні не з'являються протягом 12 місяців поспіль. Але на ранніх його етапах, які ще називають перименопаузою, організм зазнає значних змін. Саме в цей період вперше виникають приливи, нічна пітливість і нерегулярні місячні разом із перепадами настрою.

Приливи — це раптове відчуття жару у верхній частині тіла, яке часто супроводжується почервонінням і пітливістю. Тому в цей період одягатися краще багатошарово і віддавати перевагу натуральним тканинам: таким чином тіло не перегріватиметься, і ти в разі необхідності зможеш щось зняти, щоб допомогти йому охолодитися. Нічна пітливість, по суті, це теж приливи, але нічні. У цій ситуації корисно відкривати на ніч вікно й умикати вентилятор просто біля ліжка. Хороший тривалий сон взагалі перетворюється на проблему для жінок у період менопаузи, тому для забезпечення нормального сну потрібно докласти певних зусиль.

Інші симптоми менопаузи включають у себе збільшення ваги й понурий настрій. Зарадити тут можуть здорове харчування, скорочення вживання стимуляторів, таких як кава й алкоголь, та заняття, які сприяють покращенню настрою. Постійне відчуття стресу й ізольованості можуть бути досить виснажливими. Тому підтримка близьких і пошук нових шляхів подолання стресу, таких як медитація чи йога, будуть дуже доречними.

Також у період перименопаузи місячні стають нерегулярними. І це може бути для тебе сюрпризом, особливо якщо протягом багатьох років вони з'являлися чітко за календарем. Щоб бути готовою й до цього, завжди носи із собою необхідні засоби захисту, наприклад, Libresse Ultra. Менопауза часто призводить до слабкості сечового міхура: зниження рівня естрогену в м'язах черевної порожнини послаблює їх, унаслідок чого утримувати сечу стає все важче. У цьому разі в пригоді стануть засоби Lights від Tena. Вони допоможуть уникнути неприємних ситуацій і забезпечать свіжість білизни, тому не забудь і їх покласти у свою сумочку.

Для того, щоб як слід підготуватися до менопаузи, тобі потрібно навчитися помічати ті зміни, які відбуваються з твоїм тілом, не боятися говорити про них із друзями чи рідними й у разі необхідності вносити певні зміни у свої щоденні звички. Так ти зможеш уникнути зайвого виснаження й неприємних переживань.

Продовжити читати

Дізнайся більше