Мотузка для білизни

Ти з легкістю розумітимеш, коли виділення є відхиленням від норми, якщо знатимеш усі факти й особливості власного циклу. Що ж, ось і вони.

Виділення — це доступний твоєму тілу спосіб очищувати шийку матки. Нормальні вагінальні виділення не мають забарвлення або є молочно-білого чи блідо-жовтого кольору залежно від етапу менструального циклу. Вони можуть бути слизоподібними чи містити згустки. У здорової жінки виділення мають злегка кислуватий запах, який практично не помітний. Як і колір, інтенсивність запаху може змінюватися залежно від етапу циклу, і скоро ти сама розумітимеш, що є нормою саме для тебе.

Якщо ти підмиватимешся й змінюватимеш білизну щодня, запах залишатиметься непомітним. Однак самі виділення можуть викликати неприємні відчуття, тому деякі дівчата для захисту білизни використовують щоденні прокладки. І дуже важливо, щоб інтимні зони твого тіла мали змогу «дихати», тож тобі слід надавати перевагу бавовняній білизні, уникати занадто тісних джинсів та інколи відмовлятися від трусиків, наприклад, уночі. Це знизить імовірність виникнення вагінального подразнення чи інфекцій.

Якщо у твоїх вагінальних виділень з'явився різкий запах, змінилося забарвлення, вони містять кров чи стали занадто рясними, це може свідчити про наявність інфекції. У такому разі слід звернутися до лікаря. Найпоширенішим є так званий кандидоз, відомий як молочниця. Серед умов, які сприяють її виникненню, найпоширенішими є підвищена температура в інтимних зонах, синтетична спідня білизна й занадто тісні джинси. Тобі також слід відмовитися від використання ароматизованого мила, піни для ванни й гелю для душу, віддаючи перевагу неароматизованому милу м'якої дії, призначеному для інтимних зон, або ж просто теплій воді.

Ти маєш розуміти різницю між звичайними виділеннями й «мажучими виділеннями» — незначними кров'яними виділеннями, які зазвичай з'являються всередині циклу. І хоч у цілому мажучі виділення самі по собі не становлять ніякої загрози, ми радимо обговорити це з лікарем, оскільки вони можуть бути ознакою якогось захворювання, яке, можливо, потребує уваги.

Продовжити читати

Дізнайся більше