Приготування до відпустки

Слід визнати правду: матінка-природа не завжди визначає вдалий час.

Але навіть якщо місячні дуже недоречно збігаються з відпусткою чи змаганням із плавання, це не означає, що ти повинна з цим просто змиритися. Припинити місячні — або бодай відстрочити їхній початок — цілком реально. І як тільки ти навчишся керувати своїми місячними тоді, коли це тобі вкрай необхідно, ти відчуєш, що ситуація в тебе під контролем.

Отже, ось деякі підказки щодо того, як зупинити місячні. Якщо ти приймаєш комбіновані контрацептиви, щоб затримати місячні, тобі слід почати приймати нову упаковку пігулок одразу після закінчення попередньої. Перед цим обов'язково проконсультуйся з лікарем, гінекологом чи медсестрою, щоб упевнитися в тому, що це безпечно і що твої контрацептиви підходять для затримки місячних.

Якщо навіть ти приймаєш якісь інші контрацептиви, для затримання місячних все одно можна почати вживати комбіновані. Якщо ти не приймаєш оральні контрацептиви, питання відстрочення місячних слід обговорити зі своїм лікарем. Коли немає протипоказань, відстрочити недоречні місячні можна за допомогою спеціальних препаратів (норетистерону), які тобі має виписати лікар.

А щодо припинення місячних уже після їхнього початку — ще ніхто не винайшов спосіб, як це можна вчинити. Але якщо ти почнеш приймати комбіновані контрацептиви одразу ж після початку критичних днів, місячні будуть значно коротшими, а самі виділення — менш рясними. Безрецептурні знеболюючі засоби, якщо приймати їх відповідно до інструкцій, також сприяють зменшенню набряку стінок матки, що, у свою чергу, скорочує кровотечу й запобігає виникненню пов'язаного з нею болю.

До того ж, ти можеш скористатися одним із природних методів. Серед них регулярні фізичні навантаження, які допомагають м'язам матки розслабитися й таким чином зменшити кількість виділень. Чимало жінок для зменшення менструальних кровотеч вживають трав'яні чаї, зокрема ті, що містять корінь валеріани й ромашку; окрім цього, з цією ж метою рекомендують пити чай з малини та листя кропиви. Однак перед тим, як скористатися трав'яними засобами, обов'язково проконсультуйся в лікаря.

І хоч відстрочення місячних час від часу не шкодить здоров'ю, у будь-якому разі, поки що немає достовірних наукових даних щодо того, чи безпечно затримувати менструацію постійно. Тому ми не радимо наражати своє здоров'я на небезпеку — це занадто висока ціна запобігання місячним.

Продовжити читати

Дізнайся більше