дівчина в рожевій сукні, що сидить на унітазі / дефекація під час місячних

Чи помічала ти коли-небудь, що випорожнення під час місячних трохи не такі як зазвичай? Що ж, ти не одна.

Це нормально – помічати зміну щільності, частоти та запаху випорожнень під час місячних або відчувати "періодичні закрепи". Ось чому все це відбувається та що з цим робити.

Чому місячні впливають на твої випорожнення?

Протягом менструального циклу кількість гормонів в організмі змінюється. Перед початком місячних рівень прогестерону підвищується, щоб підготуватися до можливої вагітності. Потім під час місячних в твоєму організмі підвищується рівень складних простагландинів, в той час як кількість прогестерону зменшується. Простагландини стимулюють скорочення м'язів матки, що допомагає зруйнувати слизову оболонку матки[1].
 
Як же все-таки з цим пов'язані випорожнення? Що ж, і прогестерон, і простагландини можуть вплинути на твої випорожнення. Простагландини націлені на твою матку, однак, якщо твоє тіло виробляє їх більше, ніж йому потрібно, вони можуть потрапити в кровотік і аналогічно впливати на інші м'язи, включаючи кишечник й інші внутрішні органи травлення, що призводить до частіших відвідин туалету. Низький рівень прогестерону також може викликати почастішання випорожнень або діарею.

Чому у мене закреп перед місячними?

Ще однією особливістю гормону прогестерону є те, що він може провокувати закреп. Накопичуючись в організмі, він може уповільнювати роботу травної системи. Ось чому у тебе може виникнути закреп за кілька днів до місячних - у тебе може боліти живіт, а випорожнення можуть бути нечастими та виглядати як невеликі грудочки або як округла ковбаска. Якщо ти вживаєш жирну та менш волокнисту їжу через потяг до їжі при ПМС, це також може сприяти закрепу.
 
Деякі стани здоров'я, такі як синдром подразненого кишечника (СПК), ендометріоз або навіть просто болючі менструації, можуть підвищити ймовірність закрепу, особливо в перші кілька днів місячних. Крім періодичних закрепів, нормою також вважається здуття живота та збільшення ваги під час менструального циклу.

Чому випорожнення при місячних мають такий неприємний запах?

З іншого боку, під час ПМС у тебе можуть з'явитися деякі цікаві харчові звички. Прогестерон може привести до того, що ти захочеш незвичайної їжі або будеш нестримно їсти. Ця зміна в твоєму звичайному раціоні може привести до неприємного запаху фекалій і, звичайно ж, до підвищеного газоутворення.
 
Для усунення неприємного запаху необхідно спробувати не переїдати та відмовитися від вживання рафінованого цукру, а також оброблених харчових продуктів. При цьому, якщо ти хочеш шоколаду під час ПМС, не варто собі відмовляти!
 
Ще одне пояснення полягає в тому, що менструальна кров теж має запах, що може сприяти тому, що ти відчуваєш запах. Інші люди, ймовірно, не відчувають цього запаху, і це просто ознака здорової піхви, тому не варто соромитися цього. Піхва і запах піхви в усіх різний – як і те, як запах твого одягу відрізняється від запаху одягу твоїх друзів завдяки унікальному поєднанню прального порошку та парфумів! Якщо ти відчуваєш себе невпевнено, можливо, тобі краще використовувати ароматизовані прокладки, як наприклад, Ultra Normal Deo Fresh, які мають легкий аромат, що дає відчуття свіжості.

Що можна зробити, щоб мінімізувати дискомфорт?

Від цього нікуди не дітися. Немає нічого ганебного в тому, що під час місячних запах твоїх фекалій здається трохи дивним.
 
Якщо ти страждаєш від діареї, пов'язаної з місячними (тобто твої випорожнення м'які або рідкі та водянисті), ти можеш прийняти нестероїдні протизапальні засоби, наприклад ібупрофен, безпосередньо перед початком місячних, щоб заблокувати вироблення простагландинів та зменшити діарею. Він також повинен допомогти при менструальних болях, полегшуючи спазми. Щоб впоратися з закрепом, намагайся вживати більше поживних продуктів з високим вмістом клітковини. Це може бути просто смачний фруктовий салат з ягодами, посипаний горіхами та насінням, або цільнозерновий хліб, змащений твоїми улюбленими смаколиками.
 
Якщо ти відчуваєш сильний біль, краще проконсультуватися з лікарем, оскільки деякі захворювання, такі як ендометріоз або СПК, можуть загостритися під час місячних.
 
Випорожнення при місячних та закрепи можуть дратувати, але знання того, що багато людей проходять через це, може допомогти, так само як і подальше вивчення свого циклу.
 

Продовжити читати