Червоні кров'яні тільця

Якщо маєш рясні менструальні виділення (гіперменорея), ти повинна визначити їхню причину, оскільки це може мати вирішальне значення для твого здоров'я й загального самопочуття.

Протягом багатьох років гіперменорея вважалась нормальним явищем, а жінкам самотужки доводилось вигадувати способи подолання пов'язаного з цим дискомфорту. Однак результати останніх досліджень доводять, що занадто довгі й рясні виділення можуть свідчити про наявність порушення згортання крові, відомого як гемофілія.

Гемофілія — це розлад, який передається генетичним шляхом і за якого кров не спроможна згортатися належним чином. Вона частіше трапляється в чоловіків, однак легкі симптоми цього захворювання зустрічаються й у жінок та дівчат, які є носіями неактивного гену гемофілії.

У тебе, імовірно, гемофілія, якщо: кровотеча триває більше семи днів, виділення містять великі згустки крові й настільки інтенсивні, що тобі доводиться дуже часто змінювати прокладки. Але ти маєш пам'ятати, що є й інші причини гіперменореї, такі як міоми чи гормональний дисбаланс, тому тобі слід звернутися по консультацію до лікаря.

З-поміж інших симптомів гемофілії виділяють такі: поява синців від незначних ударів, часті й тривалі кровотечі з носа й надмірні кровотечі при порізах, стоматологічних процедурах або операціях. Ти також можеш помітити, що як місячні, так і овуляція викликають у тебе сильні болі — тобто біль у нижній частині живота, коли яйцеклітина виходить з яєчника (приблизно за 14 днів до початку місячних). Якщо це все про тебе, ми радимо звернутися до лікаря для обстеження: можливо, у тебе гемофілія або якийсь інший вид порушення згортання крові.

І в цій ситуацій головне — не панікувати. Навіть якщо в тебе виявиться гемофілія — це не привід відмовитися від усіх улюблених занять. Але важливо вчасно отримати медичну допомогу, оскільки ігнорування такого стану може призвести до серйозних наслідків для здоров'я. Недіагностоване порушення згортання крові може призвести до анемії — дефіциту заліза — через велику втрату крові під час місячних. І з цієї ж причини у тебе виникатимуть труднощі при інвазивних медичних процедурах чи в кабінеті стоматолога. Тому не зволікай — ти повинна точно знати, що відбувається з твоїм тілом. Коли матимеш діагноз і чіткий план дій, то зможеш продовжувати насолоджуватися життям на повну. Якщо в тебе виникають хоч якісь сумніви з цього приводу, тобі краще пройти обстеження.

Продовжити читати

Дізнайся більше