Жінка біля дзеркала дивиться в трусики на своє лобкове волосся

У всіх є волосся в інтимній зоні. Але що це таке і звідки воно там?

Натуральне – довге та кучеряве, підстрижене – коротке, з інтимною стрижкою або видалене повністю. Неважливо, як воно виглядає, волосся на лобку росте у всіх. Але що ж воно таке насправді?

Лобкове волосся – це волосся, що росте в інтимній V-зоні (тобто зоні піхви, статевих губ та V- подібній видимій області спереду). Його називають лобковим волоссям, тому що воно росте на лобку або лобковій кістці – V-подібна передня частина таза. Але це не єдина область інтимної зони, де може рости волосся! Волосся може рости на внутрішній поверхні стегон, по обидва боки статевих губ (на так званих великих статевих губах) і далі назад до сідниць навколо анального отвору. І все це абсолютно нормально.

Чому у нас росте лобкове волосся?

Лобкове волосся росте не просто так, це маленьке хвилясте волосся насправді дуже корисне. Лобкове волосся відіграє роль бар'єру, який захищає від проникнення в організм потенційно шкідливих бактерій та вірусів. Подібно до того, як вії захищають очі від попадання бруду, смітинок і мікроорганізмів, лобкове волосся захищає від інфекцій, утримуючи піт, жир та бактерії.

Шар волосся також зменшує тертя, діючи як буфер, який може захистити шкіру чутливої інтимної зони від потертостей та подразнення під час фізичних вправ, сексу та інших видів активності. Воно там – з тієї ж причини, що й пухнастий килим на підлозі, щоб захистити пальці від прилипання до підлоги. Через це його навіть називають «сухою змазкою» [1]. В одному дослідженні було навіть доведено, що лобкове волосся знижує ризик заразитися захворюваннями, що передаються статевим шляхом (STI) [2].

Коли у мене почне рости лобкове волосся?

Ріст лобкового волосся – одна з перших ознак, яку ти зможеш помітити, коли почнеться період статевого дозрівання. Спочатку може з'явитися трохи м'яких волосків. Приблизно через рік з моменту початку періоду статевого дозрівання, волосся стане жорсткішим та більш кучерявим. Воно може бути товстішим та темнішим, ніж на голові.

Коли воно почне рости, може наступити шок, але ти швидко звикнеш! У кожного період статевого дозрівання починається свого часу, який є індивідуальним, тому не хвилюйся та не порівнюй себе з іншими. Наші тіла ростуть різними темпами та різними способами, і це нормально.

Одночасно з лобковим волоссям у тебе може вирости темніше й густіше волосся під пахвами та можуть початися й інші зміни – можуть початися місячні або можуть почати рости груди. Якщо хочеш дізнатися докладніше про те, чого очікувати в цей час, ознайомся з нашою статтею про періоди статевого дозрівання.

Видалення волосся в інтимній зоні

Лобкове волосся є у кожного – це повністю нормально і воно росте там, тому що для цього є причина, тому абсолютно нормально залишити його, як є. Дехто обирає робити стрижки волосся в інтимній зоні – такі, які, на їхню думку, красиво виглядають і які їм подобаються на дотик. Так само, як з волоссям на голові, у кожної людини свої уподобання в сфері зачісок. Деякі використовують його як спосіб виразити себе, деякі його підстригають, щоб краще відповідали їх способу життя, а інші просто не хочуть мороки і залишають його, як є.

Хоча люди всіх статей видаляють частину або все лобкове волосся, це лише твоє власне рішення видаляти його чи ні – тому ти можеш його залишити, як є. Збереження лобкового волосся може мати деякі вищезгадані переваги, але й його видалення не впливатиме на твоє здоров'я. Це лише означатиме, що тобі потрібно трохи більше часу на догляд за собою.

Все, починаючи зі стрижки та до повного видалення, може зажадати гоління з використанням крему для депіляції або воску. Дорожчий варіант з довгостроковим ефектом – лазерне видалення волосся. Більшість жінок, як правило, намагаються спробувати кілька методів, перш ніж вирішити, що для них краще. Роби те, що відповідає твоєму способу життя, і що допомагає тобі почуватися тобі зручно – навіть якщо це означає, нічого не робити взагалі!

Інтимна гігієна та лобкове волосся

Якщо ти вирішиш будь-яким чином доглядати за лобковим волоссям, є кілька речей, які ти можливо захочеш знати, щоб зберегти здоров'я твоєї чутливої ​​шкіри в інтимній V-зоні.

Голися ніжно

При використанні бритви, будь особливо обережна! Навіть найменше пошкодження шкіри може збільшити твій ризик або ризик твого сексуального партнера заразитися захворюванням, що передається статевим шляхом. Якщо ти віддаєш перевагу голитися, завжди ніжно проходь навколо важкодоступних місць, щоб не завдати собі подряпину або поріз.

Чутлива шкіра потребує заспокоєння після гоління

Ти можеш виявити, що твоя шкіра чутлива після гоління або після застосування крему для видалення волосся, тому постарайся уникати носіння занадто обтягуючих штанів, оскільки будь-яке тертя в цій області зробить шкіру ще більш подразненою або болючішою. Як правило, шкіра заспокоюється протягом декількох днів, якщо ні, перевір, щоб бритва, крем або піна для гоління, якими ти користуєшся, відповідали твоєму типу шкіри.

Але пам'ятай, що після депіляції воском часто рекомендують почекати кілька годин, перш ніж приймати душ або ванну. Можеш скористатися цим часом і почитати книгу, послухати улюблені підкасти або, поки очікуєш, нанести на обличчя маску.

Уникай вростання волосся після воскової депіляції

Воскова депіляція популярна, позаяк це швидкий спосіб видалення волосся, після якого шкіра залишається гладкою протягом декількох тижнів. Однак, при використанні цього способу може виникати вростаюче волосся. Але не варто хвилюватися. Трохи ніжного пілінгу в душі допоможе запобігти вростанню волосся.

Грай в «гру» інтимної гігієни правильно

Час від часу, ти можеш пітніти в області інтимної V-зони. Дехто любить стригти лобкове волосся, але також ти можеш підмитись або прийняти душ, щоб відчути себе комфортно, особливо після фізичних вправ або сексу. Якщо звичайне мило може викликати у тебе подразнення шкіри, тому краще використовувати спеціальний гель для інтимної гігієни. Такий гель не змінює природний рівень рН піхви, і таким чином захищає тебе від інфекції або сухості.

У деяких ситуаціях, в яких ти не можеш підмитись або прийняти душ (в дорозі або на музичному фестивалі), стануть у нагоді вологі серветки для інтимної гігієни.

Що б ти не робила з лобковим волоссям, найбільш важливо, щоб твоя піхва була здоровою, «щасливою» та щоб твій гігієнічний догляд за інтимною зоною працював з користю для тебе. Більше інформації про інтимне здоров'я можна дізнатися, подивившись наші корисні сторінки Знайомство з твоєю V-зоною і Який повинен бути запах у піхви.

Заява про характер опублікованої медичної інформації

Інформація медичного характеру, яка міститься в цій статті, розміщена лише для загального ознайомлення, її не можна використовувати чи опиратися на неї з метою діагностики чи у лікувальних цілях. Проконсультуйся зі своїм лікарем щодо конкретного захворювання.[Джерела]

Продовжити читати