New mum kissing baby while sat on bench. Baby wearing pink dress. New mum in jeans and white top.

Виділення не припиняється після виписки з лікарні

Народження дитини означає багато змін - зрештою, є зовсім нова людина, за якою потрібно доглядати. Протягом 9 місяців ви зростаєте як фізично, так і емоційно, щоб пристосовуватися та виховувати нове життя. Але ці зміни не припиняються, як тільки ви народите.

 

Після пологів ваше тіло продовжує змінюватися та адаптуватися. Одним із способів його оновлення та відновлення є позбавлення від зайвої крові та тканин, які допомогали підтримувати дитину (або немовлят), яка росла у вашій матці. Читайте далі, щоб дізнатись все, що вам потрібно знати про виділення після пологів.

Виділення після народження дитини - що таке лохія?

V-зона разом із усім організмом багато переживає під час пологів, тому цілком природним є очікування деяких виділень після пологів, оскільки ваше тіло скидає слизову матки, що була необхідна під час вагітності, і починає відновлюватися. Цей вид виділень називається лохіями. Це подібно до менструальної крові, тому ви маєте бути ознайомлені і знати, чого чекати! Це може тривати до шести тижнів після народження.
 
Як і менструальна кров, вона складається не лише з одного виділення. Лохії - це поєднання крові, слизу, білих кров'яних тілець, залишків плаценти та шматочків слизової оболонки матки. Виділення змінюються з часом. Спочатку через кілька тижнів це може бути дуже кривавим, а потім більш слизовим.

Лохії після вагінальних пологів

Прямо після пологів лохії будуть переважно кров’янисті, яскраво-темно-червоного кольору і пахнуть типовою менструальною кров’ю. Вони також можуть містити згустки - від розміру винограду до розміру чорносливу, а іноді і більше.
 
Через чотири-сім днів після пологів кров наблизиться до рожевого або коричневого кольору, а згустки можуть стати меншими або навіть зовсім зникнути!
 
Наприкінці першого тижня виділення почнуть набувати більше білого або жовтого кольору. Виділення будуть зменшуватися, поки остаточно не припиняться приблизно через 3-6 тижнів.

Лохія після кесаревого розрізу

Якщо ви народжуєте через кесарів розтин, то у вас може спостерігатися менше лохій. Це пов’язано з тим, що коли у вас є кесарів розтин, матку можна вручну очистити тампоном або губкою, щоб видалити плаценту, згустки крові та мембрани – все те, що виходить у вигляді лохій у разі вагінальних пологів [1].

Хоча у вас може бути менше лохій, ви все одно повинні готуватись до кровотечі та виділень протягом декількох тижнів. Поступово вони зміняться з червоного на коричневі, потім, нарешті, на жовті або прозорі. Хороша новина полягає в тому, що вони мають зупинитися протягом декількох тижнів, і ваш менструальний цикл відновиться.

Що робити з післяпологовими виділеннями

Виділення після пологів - це неминуча, природна частина пологів, але про це не часто говорять! Незважаючи на те, що в той же час ще треба доглядати за новонародженим, за підтримки людей, які вас оточують, і потрібних продуктів, з цими виділеннями можна справитись.
 
Найголовніше, що слід пам’ятати, - це часто міняти прокладки, щоб запобігти інфекції, і триматися подалі від тампонів, доки лікар не скаже, що ви можете їх використовувати знову.
 
Одразу після пологів ви можете використовувати великі післяпологові прокладки, які стануть у нагоді під час початкової сильної кровотечі. Потім, в перші кілька днів після пологів може знадобитися поглинаюча прокладка для інтенсивних виділень, як наші прокладки для місячних серії GoodNight. Деякі жінки воліють використовувати одноразову або багаторазову нижню білизну для породіль, щоб утримувати прокладку надійно на місці. Таким чином, ви зможете уникнути випадкових сюрпризів, що можуть з’явитисяся на вашій улюбленій білизні!
 
Коли виділення стають більш помірними, ви можете використовувати свої улюблені прокладки, такі як наші Ultra Regular. Через кілька тижнів ви вже можете почати користуватися поглинаючими щоденними прокладками як Dailies Fresh Long, щоб подбати про виділення.
 
Якщо ви стикаєтеся з таким явищем, як мимовільні краплі мочі (також відомими, як легке нетримання сечі), а також для захисту від післяпологових виділень, ви можете спробувати наші щоденні абсорбуючі прокладки Dailies Fresh Extra Long, які захищають від будь-яких вагынальних виділень.

Коли варто звернутися до лікаря після виписки з пологового будинку

Кожен переживає лохії дивним і дивовижно різним чином. Це може бути хаотично і несподівано, але ваше тіло буде заживати в своєму темпі, і, як правило, нема про що турбуватися. Хоча є кілька речей, на які слід звернути увагу, оскільки вам може знадобитися медична допомога.
 
Поговоріть з лікарем, якщо ваша кровотеча просочується через прокладку для інтенсивних виділень менш, ніж за годину або якщо інтенсивна кровотеча не зменшиться через кілька днів після пологів. Якщо у вас дуже великі згустки або їх велика кількість, це може означати, що у вашої матки виникають проблеми зі скороченням до початкових розмірів.
 
Ось деякі інші симптоми, на які слід звернути увагу:
  • Ознаки інфекції, такі як виділення із неприємним запахом
  • Висока температура або озноб
  • Холодна та липка шкіра
  • Інтенсивна кровотеча, яка все ще яскраво-червона на другому тижні
  • Болісні відчуття з одного або обох боків живота
  • Запаморочення або непритомність
  • Задишка, нерегулярне серцебиття
Що стосується виділень після пологів, все, що ви можете зробити, - це набратися терпіння і дати час, щоб ваше тіло і розум відновилися. Спробуйте піклуватися про себе, хоч якось знайдіть час на себе, визначте власне оздоровлення пріоритетом, попросіть допомоги у людей, яких ви любите, якщо вам це потрібно, і не сумнівайтесь, немає нічого, з чим суперпоглинаюча прокладка не могла б впоратися!
 
Якщо ви хочете дізнатись більше про те, що може статися після пологів, прочитайте наші статті про те, як змінюється ваша вагіна після пологів, і коли очікувати першої менструації після вагітності.

Застереження

Медична інформація в цій статті подана лише як інформаційний ресурс і не повинна використовуватися для будь-яких діагностичних або терапевтичних цілей. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем, щоб отримати вказівки щодо конкретно вашого стану здоров’я.



[Посилання]

[1]  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6363334/