Післяпологовий період: перші місячні після вагітності.

Вгадайте, хто повернувся? Ваші місячні повернулися, розкажіть подрузі!

Після невеликої перерви (в той час як Ваша матка була трохи зайнята виношуванням плоду), Ваші місячні з часом повертаються! Але коли вони повернуться після пологів і як будуть виглядати? Ми відповіли на всі питання про Ваші перші місячні після вагітності нижче.

Коли у мене почнуться перші місячні після пологів?

Чекаючи відновлення місячних після вагітності, Вам можете здатися, що Ви очікуєте зустрічі зі своїм старим другом ... або наткнетеся на набридливого знайомого, за яким Ви зовсім не сумували! Незалежно від того, як Ви до цього ставитеся, місячні повернуться у свій час, і немає реального способу точно передбачити, коли це станеться.
 
Якщо Ви годуєте дитину з пляшечки або поєднуєте годування дитини з пляшечки і грудьми, місячні можу початися вже через 5-6 тижнів після пологів, але лише грудне вигодовування може відстрочити цей процес [1]. Якщо Ви годуєте лише грудьми, відновлення місячних займає більше часу через гормони, які виробляють молоко, та які підтримують низький рівень прогестерону та естрогену – гормонів, що також відповідають за овуляцію та менструацію.
 
Після того як місячні відновляться, може пройти деякий час, щоб вони повернуться у звичайний цикл, і навіть довше, якщо Ви годуєте грудьми. Давайте дізнаємося більше про те, як можуть виглядати Ваші перші місячні та чого Вам чекати.

Як виглядатимуть мої перші місячні після вагітності?

У міру того, як Ваше тіло і, зокрема, Ваша V-зона повертається в нормальну форму, Ваші місячні можуть відрізнятися від тих, до яких Ви звикли до вагітності. Спочатку у Вас можуть бути нерегулярні місячні або Ваші місячні можуть бути ряснішими, містити невеликі згустки і протікати трохи важче, ніж Ви звикли. Будь-які симптоми ПМС, як наприклад. менструальні спазми, також можуть відчуватися інакше. Намагайтеся не турбуватися про будь-які зміни, які Ви помітите, позаяк Ваше тіло просто переходить в новий природний ритм.
 
Будьте обережні, щоб не сплутати перші місячні після вагітності з лохіями – виділеннями, що з'являються після пологів, і які бувають кров'янистими, особливо в перші дні після пологів. Хоча це може здатися жахливим, але це – природнє відновлення Вашого тіла після пологів, тому зазвичай не варто хвилюватися. Щоб дізнатися більше, Ви можете прочитати нашу статтю про виділення після пологів.

Чи можна користуватися тампонами після пологів?

Коли менструальний цикл нормалізується, можливо, Ви забажаєте повернутися до використання тампонів, якщо Ви так звикли. Для уникнення інфікування важливо почекати принаймні шість тижнів перед використанням тампона або менструальної чаші [2].  При післяпологовому огляді приблизно через шість тижнів після пологів Ви можете дізнатися у свого лікаря, чи можна Вам знову розпочати використовувати їх після повернення місячних.
 
Після природних пологів, можливо, Вам знадобиться тампон більшого розміру. Це пов'язано з тим, що Ваш вагінальний канал буде слабшати, принаймні, протягом декількох місяців, і Вам може бути складно втримати тампон. Може здатися дивним, що Ваше тіло відрізняється від того, яким Ви його пам'ятаєте, але це відбувається дуже часто та тільки тому, що Ваше тіло виконало велику роботу, щоб пристосуватися до зростаючого малюка. Якщо це так, спробуйте тампон більшого розміру. Продовжуйте, поки не знайдете розмір і поглинання, які найкраще підходять для Вас, пам'ятаючи про те, що в ідеалі Вам слід змінювати тампон приблизно кожні чотири години.
 
Якщо Ви зазвичай використовуєте тампони з найвищою поглинаючою здатністю і виявили, що вони не тримаються всередині, можливо, Вам доведеться зачекати, поки тазове дно не зміцниться в достатній мірі, щоб знову почати використовувати тампони. Запитайте свого лікаря про вправи для тазового дна, які допоможуть зміцнити м'язи піхви. Використайте декілька хвилин, чекаючи в черзі в супермаркеті, під час перегляду улюбленого телешоу, щоб потренувати тазове дно - це неодмінно змінить ситуацію!
 
Можливо, на деякий час Вам знадобиться додатковий захист, якщо Ви вирішите використовувати тампони після пологів. Ви можете віддати перевагу звичайній прокладці або щоденній прокладці, і тампону, щоб захистити свій одяг від нещасних випадків. Це може статися, поки Ви ще не вирішили, яка поглинаюча здатність прокладки Вам потрібна, щоб відповідати Вашому циклу, але все це частина страждань і задоволення від життя з місячними.

Як скоро після пологів я зможу знову завагітніти?

Ви можете завагітніти вже через 3 тижні після пологів, так, навіть якщо у Вас ще не почалися місячні! Якщо Ви не бажаєте знову завагітніти, важливо використовувати протизаплідні засоби, коли Ви нарешті вирішите зайнятися сексом після пологів (просто поговоріть зі своїм партнером, коли відчуєте, що Ви готові). Ви можете обговорити з лікарем, ще до виписки з лікарні, а також під час післяпологового огляду, які протизаплідні засоби підходять після пологів, щоб дізнатися, який метод найкраще підходить для Вас.
 
Якщо Ви завагітніли за допомогою процедури ЕКО, або Вам сказали, що Вам може знадобитися лікування безпліддя в майбутньому, і Ви вирішили, що бажаєте спробувати народити ще одну дитину, тоді Ви можете звернутися до свого лікаря - гінеколога, щоб розпочати процес.
 
Якщо Ви бажаєте дізнатися більше про те, що може статися після пологів, прочитайте наші статті про виділення після пологів та про те, як змінюється Ваша піхва після вагітності.

Заява про характер опублікованої медичної інформації

Інформація медичного характеру, яка міститься в цій статті, розміщена лише для загального ознайомлення, її не можна використовувати чи опиратися на неї з метою діагностики чи у лікувальних цілях. Проконсультуйтесь зі своїм лікарем щодо конкретного захворювання.[Джерела]

[1]  https://www.nhs.uk/common-health-questions/pregnancy/when-will-my-periods-start-again-after-pregnancy/

[2]  https://www.nhs.uk/common-health-questions/pregnancy/how-soon-can-i-use-tampons-after-giving-birth/