Жінка, яка виглядає дуже щасливою в ліжку

Оргазм, оргазмувати, кінчати, досягати кульмінації або досягати "Великого O". Яким би словом ти це не називала; давай розберемося, які ж при оргазмі відчуття та як зрозуміти, що він у тебе був

Чи пам'ятаєш ти ці неприємно незграбні заняття з сексології в школі? Звісно так; від незручних завдань з надягання презервативів на банани до нескінченних списків різних ІПСШ. Але є одна річ, про яку ми, схоже, не дізнались досить на уроках сексології – це оргазм; особливо, жіночий оргазм.

Так що давай з'ясуємо! Ось все, що тобі потрібно знати ...

Які відчуття при оргазмі?

Оргазм в цілому можна визначити, як інтенсивне почуття задоволення, яке виникає під час сексуальної активності. [1] Оргазм зазвичай пов'язаний з почуттям звільнення після накопичення сексуальної стимуляції – трохи схоже на хвилювання і очікування, яке ти відчуваєш, піднімаючись американськими гірками, а потім приплив адреналіну, коли ти раптом падаєш вниз рейками. При оргазмі, однак, це почуття звільнення також призводить до скорочень м'язів пеніса або піхви, а також тазового дна. [2] 

Хоча це загальновизнаний факт, що при оргазмі всі відчувають себе прекрасно, враховуючи, що під час оргазму в твоєму тілі в кров потрапляють ендорфіни, які змушують тебе відчувати запаморочення і щастя; у кожного буде своя власна унікальна фізична реакція на оргазм. Наприклад, поряд з почуттям скорочення м'язів геніталій, також нормально, якщо у тебе може перехоплювати подих, може виникнути раптовий прилив жару, пітливість, відчуття тепла, що розливається по статевим органам, спазми в тілі, бажання стогнати або кричати (або навіть все вищеперелічене разом! ). [3] 

Чоловічий оргазм майже завжди пов'язаний з еякуляцією білувато-сірої, желеподібної рідини з кінчика пеніса. Ця рідина називається спермою і містить суміш сперми та інших рідин організму. Жінки також можуть еякулювати прозорою рідиною (жіночу еякуляцію іноді називають сквіртінг) під час оргазму, але це зустрічається не так часто. [4] 

Твій оргазм також може змінюватися час від часу; кілька днів ти можеш мати більш сильний оргазм, який відчувається, як феєрверки, що розриваються всередині твого тіла, від яких хочеться кричати від радості, а в інші дні ти можеш відчувати тільки невелике скорочення вагінальних м'язів, при цьому ти відчуваєш себе так само добре, але трохи по-іншому. Незалежно від типу твого оргазму, не забудь насолодитися ним – це відмінний спосіб фізичного та емоційного розвантаження!

Як мені досягти оргазму?

Оргазм, як правило, з'являється в результаті фізичної реакції на сексуальну стимуляцію. Але сексуальна стимуляція може відбуватися по-різному, і це відбувається не тільки при сексі! Існує багато способів, якими ти можеш стимулювати себе сексуально (або навіть не сексуально!), які приведуть тебе до оргазму.

Ти, напевно, виявиш, що у тебе є уподобання, коли справа доходить до стимуляції, і якщо ти ще не дізналася, що тобі підходить, це теж нормально! Дай своєму тілу час, щоб налаштуватися і спробувати нові способи або самостійно, або разом з партнером.

Зовнішня стимуляція клітора

Головка твого клітора розташована в самій передній частині вульви, і більшу його частину не видно зовні, так як він в значній мірі прихований під складкою шкіри, яка називається кліторальний капюшон. Незважаючи на свій маленький розмір, клітор володіє могутньою силою, в ньому знаходиться більше 15 000 нервових закінчень! Таким чином, можемо побитися об заклад, що стимуляція клітора змусить тебе відчути сексуальне збудження і може навіть призвести до оргазму.

З огляду на його форму, клітор можна стимулювати або безпосередньо через дотик, або тертям загальної області вульви (вашим партнером або шляхом мастурбації), і його також можна стимулювати зсередини через піхву під час проникнення. Коли ти сексуально збуджуєшся, клітор набухає через збільшення кровотоку і повертається до свого початкового розміру через якийсь час.

Інтравагінальна стимуляція

Вагінальна стимуляція відбувається, коли м'язи піхви активуються під час статевого акту з проникненням або пенісом, або тим, чим ти захочеш насправді; пальці, секс-іграшки, список можна продовжити! Також можливо стимулювати клітор через піхву! Тому ти не зможеш назвати в чому різниця між вагінальним та кліторальним оргазмом – в обох випадках ти будеш себе почувати так само добре.

Інші види стимуляції

Не тільки піхва та клітор допоможуть тобі відчути збудження; цілий ряд речей може призвести тебе до почуття сексуального збудження. Ти можеш збуджуватися від дотиків партнера до твоїх грудей, анусу, стоп, вух, животика – список нескінченний!

Ти також можеш досягти оргазму під час тренування (через збільшення припливу крові до м'язів геніталій), уві сні або навіть сидячи в кріслі (так як в певних позиціях м'язи тазу активувати легше, взагалі без будь-якого фізичного дотику). Все залежить від твого особистого смаку, так що не зациклюйся на тому, що збуджує інших людей; замість цього вивчай себе самостійно або за допомогою партнера, щоб дізнатися, що тобі подобається та що підходить саме твоєму тілу.

А що, якщо я не можу досягти оргазму?

Так, оргазм – дивовижне відчуття, але успіх статевого акту не слід зводити до того був у тебе оргазм чи ні – в кінці кінців, мова йде про сексуальний досвід в цілому, а не тільки про кінцевий результат! Тобі також не обов'язково досягати оргазму тільки для того, щоб справити враження на твого партнера – тільки в кіно обидва партнери чудесним чином досягають кульмінації одночасно при кожному статевому акті; можемо тобі сказати, що це дуже нереалістичні очікування.

Це також абсолютно нормально не мати оргазму в деякі дні, або в певні періоди часу; іноді ти можеш бути не в настрої; може бути так, що ти вже відчуваєш себе сексуально задоволеною на той день, або просто відчуваєш себе втомленою.

Говорячи більш серйозно, можуть бути випадки, коли ти не можеш отримати оргазм через травму, отриману в минулому або як побічний ефект прийому певних ліків – пам'ятай, що це твоє тіло, і ніхто не повинен тиснути на тебе або очікувати, що твоє тіло відреагує певним чином. При бажанні, ти завжди можеш звернутися до лікаря або сексолога та поговорити на цю тему. Також корисно пам'ятати, що з віком ти дізнаєшся більше про свій організм і почнеш розуміти власні сексуальні уподобання – так що будь терпляча і дай собі час!

В кінцевому підсумку, секс з обопільної згоди з партнером або самостійна сексуальна активність повинні приносити радість, бути приємними та підвищувати твою самооцінку. Тобі навіть може не подобається доходити до оргазму, і це абсолютно нормально теж! Крім того, тобі не потрібно обов'язково отримувати оргазм, щоб насолодитися сексом; навпаки не тисни на себе, нехай твій організм веде тебе і насолодись подорожжю! Якщо хочеш більше поговорити про секс, заходь на нашу сторінку поширених запитань про сексуальне здоров'я, де ми обговорюємо такі теми, як «я б хотіла зайнятися сексом» і «як практикувати безпечний секс».

Заява про характер опублікованої медичної інформації

Інформація медичного характеру, яка міститься в цій статті, розміщена лише для загального ознайомлення, її не можна використовувати чи опиратися на неї з метою діагностики чи у лікувальних цілях. Проконсультуйся зі своїм лікарем щодо конкретного захворювання.[Джерела ]  

[1] https://www.nhs.uk/common-health-questions/sexual-health/what-is-an-orgasm/ 

[2] https://www.sciencedirect.com/topics/medicine-and-dentistry/orgasm 

[3]  Safron, Adam. “What is orgasm? A model of sexual trance and climax via rhythmic entrainment.” Socioaffective neuroscience & psychology vol. 6 31763. 25 Oct. 2016 

[4] https://www.issm.info/sexual-health-qa/do-women-ejaculate/ 

[5] https://www.healthline.com/health/womens-health/clitoral-hood

Продовжити читати

Full range of products

Дізнайся більше про продукти Libresse