ЩО ТАКЕ ТРЕКЕР ТВОЇХ МІСЯЧНИХ І ЧИ СЛІД ЙОГО ВИКОРИСТОВУВАТИ?

ЩО ТАКЕ ТРЕКЕР ТВОЇХ МІСЯЧНИХ І ЧИ СЛІД ЙОГО ВИКОРИСТОВУВАТИ?

Ти коли-небудь замислювалася над тим чи це вже починається твій період або це просто виділення? Хоча твій період, як правило, трапляється один раз на місяць, cпрогнозувати точну дату, силу протікання і супутні симптоми іноді буває складно. Саме тут на допомогу приходять трекери місячних.

Додатки для відстеження місячних пропонують тобі аналіз твого місячного циклу і допомагають краще зрозуміти власне тіло. Також вони можуть повідомляти про найбільш сприятливий день для зачаття. Деякі з найбільш часто використовуваних додатків для відстеження місячних - Clue, Cycles та Diary Diary.

Трекер місячних або калькулятор?

Можливо, ти також чула про калькулятор місячних. Отже, в чому різниця? Хоча калькулятор може розрахувати дати початку наступних 12 місячних, трекер дає змогу реєструвати деталі твого циклу та аналізувати їх в довгостроковій перспективі, сповіщаючи тебе про зміни в твоїх минулих або майбутніх місячних, а також створюючи повний календар овуляції. Однак, оскільки всі цикли є різними і унікальними по-своєму, ніякий трекер місячних чи калькулятор не буде повністю точним або надійним, особливо для жінок з нерегулярними місячними. Проте, знаючи як проходить твій цикл і розуміючи те  що нормально для твого організму, ти можеш почувати себе більш впевнено.

Як працюють трекери місячних?

Коли ти відкриваєш додаток для відстеження місячних, тобі буде запропоновано ввести деяку інформацію про свій цикл, включаючи дату початку останніх місячних, середню тривалість циклу та як довго твій період зазвичай триває. Якщо ти не знаєш відповіді на ці запитання - не хвилюйся, так і вкажи, і вони внесуть дані за замовчуванням на основі загальних середніх. Надаючи цю інформацію додатку, ти маєш змогу прогнозувати коли почнеться твій наступний період, в які дні протікання будуть найбільш сильними та які симптоми та емоції ти скоріш за все відчуєш.

Допожи додатку пізнати себе

Щоб додаток зміг отримати більше інформації про твоє самопочуття, ти також можеш вказати свої емоції, кількість протікань, годин сну і енергетичні рівні на кожен день, щоб допомогти додатку стати "розумнішим" і краще зрозуміти тебе. Ось чому регулярне та ретельне відстеження місячних допоможе тобі отримати більш точний результат - чим більше інформації додаток має про твій цикл, і чим довше він з тобою знайомий, тим ефективнішими будуть прогнози.

Допожи додатку пізнати себе

Сповіщення програми

Щоб максимально використати можливості додатку для відстеження місячних, ти можеш налаштувати нагадування та сповіщення відповідно до своїх уподобань. Це відмінний спосіб не відставати від важливих питань, таких як майбутній передменструальний синдром (PMS).
 
Деякі з речей, які ти можеш отримувати у вигляді нагадувань в додатку:
 
• коли будуть наступні місячні
• інформацію про запізнення місячних
• коли протікання будуть найбільш сильними
• період овуляції
• коли ти, ймовірно, відчуєш передменструальний синдром
• найкращий час для обстеження грудей
• нагадування для прийому таблеток або використання протизаплідних кілець/пластирів
 
Ти також можеш вибрати час і день, коли хочеш отримувати сповіщення.

Трекер спільнота

Говорити про свій період іншим людям не завжди легко. Тому деякі додатки для відстеження місячних також пропонують велику кількість інших однодумців з якими можна з’єднатися. У програмах можна знайти різні дискусійні групи, що охоплюють різні теми, пов'язані з періодом, починаючи від сили протікань до того, як вставити тампон. У групах ти можеш задавати питання анонімно, спілкуватися з іншими користувачами та зв'язуватися з людьми, які можуть мати подібний досвід. Незважаючи на те, що ти не повинен приєднуватися до цих дискусійних груп, завжди приємно знати, що отримуєш підтримку від тисяч інших однодумців лише одним натисканням.

Точність трекерів

Варто зазначити, що в той час, як додатки для відстеження місячних можуть бути корисними у багатьох відношеннях, вони ніколи не є 100% точними і тому не мають використовуватися для прийняття серйозних рішень. Оскільки людський організм часто є непередбачуваним, а цикл кожного є унікальним, додаток відстеження місячних ніколи не може сказати тобі зі 100-відсоткою впевненістю, в які дні ти, наприклад, не повинна турбуватися про можливість запліднення. Через можливу непередбачуваність, також варто пам'ятати, що не треба хвилюватися через усі сповіщення, які надсилає додаток.

Коли звертатись до лікаря

Іноді це нормально коли місячні є нерегулярними. Зазвичай це відбувається, коли в тебе:
 
• вперше почався період
• щойно був викидень, аборт або пройшли пологи
• у тебе менопауза
 
Проте, якщо ти помітила будь-які зміни у своєму звичайному циклі, такі як кровотеча / кров'янисті виділення між періодами, сильна кровотеча або відсутність місячних, і жодне з вищезазначеного не стосується тебе, то краще проконсультуватись про симптоми з лікарем.
 
Загалом, трекери місячних - чудові інструменти, які допоможуть тобі краще пізнати своє тіло і себе, приносять більше спокою і відкривають додатковий рівень комфорту. Якщо тебе зацікавила стаття, то  спробуй обрати один з трекерів для себе.

Дізнайся більше