Нічна пітливість

Жінки народжуються з певною кількістю яйцеклітин, а отже, припинення овуляції — це, по суті, вичерпання їхніх «запасів» у яєчниках.

Коли зникають овуляції — припиняються й місячні. Оскільки якщо немає яйцеклітини, немає й потреби утворювати спеціальну слизову оболонку матки для неї.

Менопауза починається тоді, коли внеможливлюється вироблення яйцеклітини, а яєчники припиняють секретувати естроген. У деяких жінок це відбувається поступово, у той час як в інших симптоми менопаузи з'являються раптово та всі одночасно.

Зазвичай важко виявити той момент, коли припиняються овуляції, та все ж у цього явища є деякі зовнішні ознаки. Це нестабільні менструальні виділення, приливи й нічна пітливість. Іншими словами, це симптоми перименопаузи — періоду, який передує клімаксу.

На цьому етапі місячні часто нерегулярні й нестабільні: виділення можуть бути рясними одного разу, а наступного — зовсім незначними, тривати як довше, так і коротше. І не дивуйся, якщо тобі буде складно відслідковувати початок і кінець місячних — у цьому немає нічого дивного. Про розрахунок періоду овуляції теж можеш забути, оскільки більше не можна покладатися на звичний для тебе цикл. У деяких жінок місячні продовжують з'являтися протягом багатьох років після припинення овуляції, однак їхню появу неможливо передбачити.

У період перименопаузи нестабільним стає й гормональний рівень. Часто в жінок, вік яких наближається до позначки 50 років, місячні можуть якогось місяця не з'явитися, оскільки для виклику менструації в крові не достатньо прогестерону, тоді як рівень естрогенів продовжує зростати. Саме це є причиною появи мажучих виділень усередині циклу чи рясної кровотечі з початком критичних днів.

Через цю непередбачуваність менструацій та мажучих виділень ти завжди повинна мати під рукою необхідні засоби захисту. Ми радимо покласти в сумочку звичайні гігієнічні й щоденні прокладки (такі як Libresse DailyFresh), щоб ситуація не могла вийти в тебе з-під контролю.

І пам'ятай: хоч у період перименопаузи нерегулярні місячні є звичним явищем, вони також можуть свідчити про серйозні захворювання, такі як рак шийки матки. Тому наполегливо рекомендуємо тобі обстежитися в лікаря в разі будь-якого занепокоєння.

Заява про характер опублікованої медичної інформації

Інформація медичного характеру, яка міститься в цій статті, розміщена лише для загального ознайомлення й не повинна сприйматися як підстава чи запрошення до самостійного діагностування захворювань чи їх лікування. Докладніше про конкретні захворювання тобі може розповісти лікар.

Продовжити читати

Дізнайся більше