Жінка приймає душ

Коли йдеться про жіночу гігієну та інтимний догляд, інтимною зоною називають область шкіри, яка починається під вашим пупком, від лінії росту лобкового волосся, і закінчується між стегнами (не включаючи піхву).

Шкіра в інтимній зоні вимагає особливого догляду, оскільки вона, як і шкіра обличчя, надзвичайно чутлива. А через те, що існує чимало факторів, які впливають на гігієну в цій зоні, — пітливість, лобкове волосся, виділення, — дотримання чистоти є надзвичайно важливим.

Основну частину інтимної зони становить вульва (або зовнішні статеві органи), до якої входять захисні складки великих і малих статевих губ, клітор і вагінальний отвір. Також тут розміщені сальні залози й росте лобкове волосся. Це зона, у якій може накопичуватися піт і виділення.

Звичайно, внутрішня частина інтимної зони повинна залишатися зволоженою. Це забезпечуються завдяки природнім виділенням, які, до того ж, сприяють чистоті шийки матки й підтриманню правильного pH-балансу та здорової мікрофлори піхви.

І хоч інтимна зона повинна залишатися зволоженою, регулярний ритуал з дотримання інтимної гігієни необхідний для запобігання розповсюдженню неприємного запаху та накопиченню шкідливих бактерій. Окрім того, волога, викликана активністю сальних залоз, може стати причиною висипів, свербіння й бактеріальних чи грибкових інфекцій. Тож регулярне промивання інтимної зони має критичне значення.

У різних людей інтимні зони мають власні особливості: вони відрізняються кількістю лобкового волосся, розміром і формою вульви, а також кількістю поту та виділень. До того ж, види подразнення, які можуть чи не можуть виникати у твоїй інтимній зоні, залежать і від того, що ти вирішила робити з лобковим волоссям — видалити повністю чи залишити.

На здоров'я інтимної зони жінки впливає цілий ряд факторів протягом усього її життя. Статеве життя, вид контрацепції, народження дитини й менопауза — усе це визначає схильність жінки до тих чи інших видів подразнення, інфекцій та аномальних виділень.

До них відносяться молочниця, або кандидоз, яка викликає свербіж і біль у зоні навколо статевих губ, а також зміну характеру виділень, які можуть бути або занадто густими й білими, або рідкими й водянистими. Серед причин цієї інфекції варто згадати стрес, неправильне харчування й занадто тривале використання жіночих прокладок чи тампонів. Ще однією поширеною інфекцією є бактеріальний вагіноз, серед симптомів якого — рідкі виділення сірого кольору з неприємним запахом. Він виникає внаслідок сексуальної активності жінки, хоч насправді й не є венеричним захворюванням.

Щоб захистити інтимну зону від інфекцій і забезпечити відчуття чистоти й комфорту, потрібно ретельно дотримуватися зазначених нижче порад стосовно щоденного ритуалу інтимної гігієни. Уникай використання звичайного ароматизованого мила та гелю для тіла. Натомість приймай душ двічі на день, користуючись спеціальним милом чи гелем, таким як Libresse очищуючий гель для інтимних зон. Після кожного відвідування туалету протирай інтимну зону серветками для інтимної гігієни, такими як Libresse серветки для очищення інтимних зон. Лобкове волосся краще або повністю видаляти, або регулярно підрізати. Кожного дня користуйся щоденними прокладками, такими як Libresse Normal з формулою ProSkin, щоб забезпечити чистоту й свіжість цієї частини тіла.

Також дуже важливо дотримуватися правил здорового харчування й збалансованої дієти. Забезпечити гарне самопочуття й знизити ймовірність виникнення кандидозу та інших інфекцій інтимної зони можна шляхом скорочення споживання дріжджових продуктів та цукру, а також збільшення кількості випитої протягом дня води.

Продовжити читати

Дізнайся більше