Зміни в період статевого дозрівання

Якщо ти перебуваєш у процесі статевого дозрівання, ти, імовірно, вже помітила, що твоє тіло змінюється, наприклад, збільшуються груди, округлюються стегна.

Деякі зміни відбулися й у твоїх інтимних зонах. Так називають область тіла, яка простягається від пупка до зони між стегнами й за формою трохи нагадує літеру «V».

Наприклад, там уже могло з'явитися лобкове волосся, що за своєю структурою жорсткіше й товстіше за все інше волосся на твоєму тілі. Ти також могла помітити й незначні вагінальні виділення — прозору чи кремоподібну рідину з ледь помітним запахом. Не хвилюйся: це цілком нормальне явище, з яким зіштовхується кожна дівчинка. І хоч тобі всі ці зміни можуть здатися дивними, кожна з них виконує певну функцію. Лобкове волосся, наприклад, зменшує тертя в інтимній зоні й таким чином запобігає виникненню подразнення шкіри, а виділення білого кольору — це спосіб шийки матки самостійно очищуватися та зволожувати піхву, уникаючи розвитку інфекцій.

І ще одна річ, яка стане для тебе новою в цей період, — це місячні. Виділення під час перших місячних зазвичай незначні: це невелика кількість крові — часто темно-бурого забарвлення, — яку ще називають «мажучими виділеннями». Спочатку місячні з'являтимуться хаотично, і в тебе не буде жодного способу передбачити їхній початок, адже для цього потрібна стабілізація менструального циклу. Але це абсолютно нормально, і з часом твій цикл нормалізується.

Поява лобкового волосся й вагінальних виділень призводить до посилення запаху, який виділяє інтимна зона. Адже сальні залози активніше виробляють піт, і в такому теплому й вологому середовищі бактерії можуть розмножуватися дуже швидко. Тому слід щодня дбати про чистоту й гігієну свого тіла. Відчуття свіжості й комфорту забезпечать щоденний душ і зміна білизни, яка, до речі, повинна бути «дихаючою», тобто виробленою з натуральної бавовни. А після початку місячних слід регулярно змінювати гігієнічні засоби й користуватися серветками для інтимної гігієни, такими як Libresse серветки для очищення інтимних зон. Це допоможе підтримувати необхідний рівень гігієни.

Піхва здатна до самостійного очищення, тому немає потреби в її додатковому очищенні зсередини («спринцюванні»). Насправді, воно може навіть зашкодити й викликати кандидоз чи бактеріальний вагіноз. Тому цього робити не слід. До того ж, ти могла помітити, що використання ароматизованого мила, гелю для душу й піни для ванни призводить до подразнення піхви. Тому радимо користуватися милом, яке не містить ароматизаторів, або гелями для інтимної гігієни, такими як Libresse очищуючий гель для інтимних зон.

Забезпечити відчуття чистоти й комфорту можна завдяки протиранню інтимних зон після кожного відвідування туалету вологими серветками, такими як Libresse серветки для очищення інтимних зон. А потім потрібно лише прибрати зайву вологу м'яким туалетним папером. Ти можеш підрізати лобкове волосся або видаляти його воском. Так тобі буде простіше підтримувати чистоту інтимної зони й запобігати накопиченню там поту й бактерій. Кожного дня користуйся щоденними прокладками, такими як Libresse DailyFresh, задля захисту білизни й збереження відчуття свіжості.

Продовжити читати

Дізнайся більше