Жінка у ванній кімнаті

Значення звичайних виділень у жінок дуже легко недооцінити.

Виділення — це рідина, яку виділяють спеціальні залози всередині піхви й матки. Їхня основна задача полягає в підтриманні чистоти й здоров'я репродуктивних органів шляхом виведення з тіла відмерлих клітин і бактерій. Це запобігає виникненню інфекцій.

Однак у виділень є й інша корисна функція: вони допомагають вчасно виявити потенційні проблеми зі здоров'ям. Зміна їхнього звичного забарвлення й запаху свідчить про певні зміни в організмі, а іноді — і про те, що щось у тілі відбувається не так.

Здорові виділення зазвичай прозорі, блідо-жовтого чи молочно-білого забарвлення, залежно від етапу менструального циклу. Вони виділяють ледь помітний запах. Під час овуляції виділення стають прозорими й густішими. Безпосередньо перед і після місячних вони зазвичай білішають. І все це цілком нормально.

Якщо в тебе виділення зеленувато-жовтого кольору та (або) мають неприємний запах, це може свідчити про наявність інфекції. Свербіння, сліди крові у виділеннях чи раптове збільшення їхньої кількості може також бути ознакою нездорових процесів у організмі. Якщо ти помітила ці симптоми в себе, слід звернутися до лікаря, оскільки це може бути ознакою молочниці чи будь-якої іншої інфекції.

Характер виділень також залежить і від життєвого етапу жінки. Наприклад, кількість виділень зростає в період овуляції, під час грудного вигодовування й сексуального збудження. А в період вагітності ти можеш помітити зміну їхнього запаху.

Через зниження рівня естрогену в жінок у клімактеричний період кількість виділень поступово зменшується. Зрідка трапляється й так, що в період постменопаузи вагінальні виділення можуть свідчити про наявність серйозного захворювання, такого як рак. Тому якщо виділення не зникають чи супроводжуються болем, обов'язково проконсультуйся з лікарем або гінекологом.

Щоденний ритуал з догляду за інтимною зоною потребує організованості й ретельного планування. Як і з усіма іншими аспектами, що стосуються твого менструального циклу й жіночого здоров'я, тільки такий підхід допоможе тобі уникнути зайвих хвилювань. Захистити білизну від виділень можна за допомогою щоденних прокладок Libresse DailyFresh. А щоб вони завжди були під рукою, поклади кілька прокладок у сумочку, ящик робочого столу чи в будь-яке інше легкодоступне місце.

Заява про характер опублікованої медичної інформації

Інформація медичного характеру, яка міститься в цій статті, розміщена лише для загального ознайомлення й не повинна сприйматися як підстава чи запрошення до самостійного діагностування захворювань чи їх лікування. Докладніше про конкретні захворювання тобі може розповісти лікар.

Продовжити читати

Дізнайся більше