Піхва оригамі рожевого кольору

Ти коли-небудь відчувала рибний запах із піхви? Або з піхви чутно злегка тухлий або навіть металевий запах? Все це звичайні вагінальні запахи! А тепер давай з'ясуємо, що вони означають ...

У це важко повірити, але у кожної піхви свій запах, і не всі вони пахнуть трояндами або фруктами – насправді вони і не повинні.

Запах піхви в основному контролюється pH піхви – пам'ятаєш, що ти дізналася про pH на уроці хімії? Це відноситься і до твоєї піхви! Якщо твій pH незбалансований (більш кислий або лужний, ніж оптимальний вагінальний pH), це впливає на природні бактерії, присутні в піхві, й іноді може викликати легкий запах.

Коли твоя піхва виділяє внутрішні рідини, такі як виділення або рідина для збудження, вони в кінцевому підсумку переносяться в зовнішню область піхви. Коли ці внутрішні потоки стають зовнішніми, ти можеш відчувати легкий запах. Ти можеш відчути запах при зміні нижньої білизни, приймаючи душ або навіть просто відпочиваючи на дивані! В деякі дні ти можеш щось відчути, а в деякі дні – нічого – це абсолютно нормально. Якщо твоя піхва пахне трохи дивно, не слід хвилюватися; незбалансований вагінальний pH може бути легко відновлено. Іноді може статися так, що деякі області твоєї V-зони, такі як вульва і V-подібна передня частина, яку ти бачиш у дзеркалі (де знаходяться лобкова кістка і волосся), можуть бути трохи пітними, або це може бути навіть твій природний запах! Піхва відмінно підходить для підтримки власної особливої ​​екосистеми «хороших» і «поганих» бактерій, тому, якщо запах піхви не є постійно сильним, турбуватися, зазвичай, немає про що.

Тепер прийшов час з'ясувати, що означають деякі з найбільш поширених запахів із піхви, щоб ти могла розпізнати їх і зрозуміти, чому твоя піхва іноді може пахнути певним чином.

Давай розглянемо деякі поширені запахи з піхви

Рибний запах

Незбалансований вагінальний pH може викликати вагінальну інфекцію, яка називається бактеріальним вагінозом (скорочено БВ). БВ може виробляти рибний запах із піхви разом з рідкими не зовсім білими виділеннями [1]. Отже, якщо ти відчуваєш якісь із цих симптомів, існує ймовірність, що у тебе може бути БВ.

Вагінальна інфекція може налякати, але не варто турбуватися, оскільки її легко вилікувати за допомогою антибіотиків. Тому, якщо ти відчуваєш, що в тебе може бути БВ, порадься зі своїм лікарем, щоб він призначив тобі необхідні ліки.

Металевий запах

Чи ти коли-небудь відчувала металевий, злегка мідний запах крові, коли випадково порізала палець? Що ж, такий самий запах може відчуватися із твоєї піхви від менструальної крові! Кров в цілому містить багато заліза, тому, коли слизова оболонка матки відпадає під час місячних у вигляді менструальної крові, піхва може пахнути металом. Цей запах дійсно буде присутній тільки під час місячних і зникне незабаром після їх закінчення.

Гнилий запах

Коли ми зберігаємо їжу довше, ніж слід було б, – запах не дуже приємний! Якщо твоя піхва пахне тухлою їжею, термін придатності якої минув, можливо, ти забула вийняти тампон. Якщо ти залишаєш тампон в піхві на тривалий час, це може викликати сильний різкий запах.

Це пов'язано з тим, що вся кров та вагінальні виділення, які абсорбуються тампоном і потрапляють в піхву, створюють середовище для росту бактерій, що викликають неприємний запах [2]. Ми знаємо, що не завжди легко згадати про тампон, тому постарайся уважніше слідкувати за ним; нехай це буде налаштування будильника або нагадування на телефоні, або запис про кожне введення тампона.

Також варто відзначити, що занадто тривале зберігання тампона може представляти більш серйозний ризик для здоров'я – синдром токсичного шоку. Тому, якщо ти не можеш витягти тампон, якомога швидше звернися до лікаря, щоб він його видалив. Лікарі та медсестри вже стикалися з цим раніше, так що ти можеш бути впевнена, що вони знають, як діяти в таких випадках!

Хімічний запах

Іноді піхва може пахнути хімікатами або навіть відбілювачем. Хоч піхва пахнуча миючим засобом спочатку може насторожити, цей запах викликає лише невелика кількість сечі. Незважаючи на те, що сеча не виходить з самої піхви, іноді так трапляється, коли трохи залишку сечі може потрапити на загальну область V-зони (піхву, вульву і V-подібну передню частину, які ти можеш бачити).

Природно, що сеча містить аміак, який і надає їй легкий хімічний запах [3]. При зневодненні кількість аміаку в сечі збільшується, що може посилити запах, тому не забувай пити воду!

Як позбутися від запаху із піхви?

Іноді твоя піхва може пахнути трохи інакше, ніж ти звикла, і ти можеш навіть не помічати цього! Але якщо ти це відчуваєш, ти можеш зніяковіти. Якщо над запахом тіла після спортзалу ти трохи можеш посміятися з друзями, запах піхви – це зовсім інша справа. Тим більше, що розмови про інтимні деталі твоєї піхви можуть здатися дуже особистими; тому складно говорити про це з іншими.

Однак важливо поговорити з кимось, кому ти довіряєш, наприклад з близьким другом, родичем або медичним працівником, так як він зможе надати тобі підтримку і дати пораду, які можуть тобі знадобитися, щоб відчувати себе більш комфортно.

На додаток, як ми вже говорили, твоя піхва має мати природний запах! Унікальне поєднання бактерій в піхві буде виробляти унікальний запах, і це просто ознака того, що твоя піхва здорова! Намагайся не порушувати pH піхви, уникаючи використання ароматизованих продуктів та повністю уникаючи очищення внутрішньої частини піхви, оскільки це може не тільки порушити природні бактерії в піхві, але також може викликати неприємний запах з піхви. Це пов'язано з тим, що якщо ти порушиш природні бактерії в піхві, рН піхви може стати незбалансованим та виробляти бактерії з неприємним запахом.

Найкраще, що ти можеш зробити, – це дозволити своїй піхві подбати про себе. Ти можеш допомогти цьому процесу, регулярно змінюючи прокладки, надягаючи чисту бавовняну білизну і використовуючи інтимне мило тільки для зовнішньої частини V-зони. Також рекомендується пити багато води і підмиватися після тренування або навіть після довгого дня (але пам'ятай, що внутрішнє очищення піхви заборонено!). До того ж, рекомендується регулярно приймати розслаблюючу ванну або душ – а якщо душ недоступний, ти завжди можеш використовувати серветки для інтимної гігієни!

Тому наступного разу, коли ти подумаєш про запах зі своєї піхви, не соромся – всі піхви мають природний запах (твій такий же унікальний, як і ти!). Зазвичай це спосіб показати, що вона здорова. А поки для отримання більш корисної інформації про догляд за інтимною зоною, ознайомся з нашими статтями про догляд за інтимною зоною і про те, які спеціальні продукти можуть тобі знадобитися для цього.

Заява про характер опублікованої медичної інформації

Інформація медичного характеру, яка міститься в цій статті, розміщена лише для загального ознайомлення, її не можна використовувати чи опиратися на неї з метою діагностики чи у лікувальних цілях. Проконсультуйтесь зі своїм лікарем щодо конкретного захворювання.

[Джерела]

Продовжити читати