Жінки займаються йогою

Поганий настрій перед менструацією та під час неї не є просто «відчуттям тривоги».

Це скоріше за все ПМС, або передменструальний синдром. Перед менструацією в жінок біль у грудях та в інших частинах тіла й набряклість можуть також супроводжуватися перепадами настрою. Це відбувається через коливання кількості естрогену, який продукується в організмі. Результат — емоційні перепади протягом кількох днів або навіть тижнів.

Незначна кількість жінок страждає на такі сильні емоційні розлади, які вимагають медичної допомоги. Це серйозніше, ніж просто ПМС, це передменструальний дисфоричний розлад або ПМДР, який може призводити до панічних атак, депресії, проявів гніву й навіть суїцидальних думок. Якщо ви відчуваєте подібні симптоми, дуже важливо отримати допомогу, оскільки подолати ПМДР самостійно неможливо.

На щастя для багатьох жінок, хоча ПМС і є неприємним явищем, проте не становить проблему, на відміну від ПМДР. Подолання проявів ПМС означає пошук шляхів керування своїми емоціями й максимальну турботу про себе. Щоб збалансувати емоційні перепади внаслідок ПМС, спробуйте аеробні навантаження, такі як біг або танці, які ідеально поєднувати з йогою, що заспокоює й збалансовує організм. Достатня кількість сну й споживання збалансованої здорової їжі також сприяють гарному самопочуттю. Вам, напевно, захочеться себе побалувати, і це нормально, якщо ви не вживаєте задля цього шоколад та іншу шкідливу їжу. Можете займатися приємними для вас справами, а ще краще допомагає масаж.

Як подолати прояви ПМС

Йога
Заняття йогою

Це гарний спосіб полегшити перепади настрою, пов’язані з ПМС. Масаж, тай-чі та медитація також корисні, оскільки допомагають розслабитися й подолати стрес.

Легені
Відмова від паління

Якщо ви палите, найкраще буде кинути цю шкідливу звичку. Дослідженнями доведено, що жінки, які палять, на додачу до збільшення ризиків для здоров’я, більш ніж удвічі частіше страждають від помірних або серйозних симптомів ПМС.

Вправи
Рух

Доведено, що аеробні вправи, наприклад енергійне ходіння або плавання, полегшують відчуття тривожності, прояви депресії та поганий настрій, які супроводжують ПМС.

Здорове харчування
Здорове харчування

Менше піддаватися негативним емоціям допоможе вживання таких продуктів, як цільні зерна, фрукти й овочі. Слід скоротити споживання цукру, жиру й солі та інших шкідливих продуктів.

Кава
Зменшене споживання стимуляторів

Перед менструацією ви можете пристрасно бажати кофеїну, та вам краще утриматися від надмірного споживання кави, чаю та шоколаду, оскільки вони можуть погіршувати симптоми.

Продовжити читати

Дізнайся більше