Друзі

Тут без варіантів: статеве дозрівання завжди складне. Однак не всі незручності цього періоду пов'язані з появою місячних.

Низька самооцінка є одним з найбільш значимих викликів, з якими зіштовхуються підлітки (та й не тільки вони). Тому надзвичайно важливо віднайти спосіб повірити в себе.

Не можна ігнорувати проблеми самооцінки в підлітків. Якщо твій внутрішній голос підриває твою самооцінку, тобі слід щось із цим вдіяти. Якщо не приділити належної уваги цій проблемі, це може призвести до замкненості й відстороненості. Або ж до нехтування друзями чи шкільними обов'язками. Про такий стан може навіть свідчити поява розладів харчової поведінки й автоагресія.

Які бувають причини заниженої самооцінки? Що ж, для початку це занадто великий тиск. Мати амбіції й хотіти, наприклад, керувати країною чи стати зіркою — це, безперечно, добре. Однак якщо твоя мета перебуває на надто великій відстані від тебе, це може призвести до сильного стресу й відчуття спустошеності. Тому розслабся й дозволь собі перепочити. Зосередься поки що на тому, що ти вмієш робити найкраще тут і зараз.

Якщо ти все ще почуваєшся пригнічено, поговори про це з тим, кому довіряєш, — старшим братом чи сестрою, тіткою чи другом сім'ї або ж звернися по пораду до шкільного психолога. З часом ти помітиш, що це допомагає розглядати переживання в ширшому сенсі, й врешті-решт вони більше не здаватимуться тобі такими важливими. І ти ж читала про те, що фізичні вправи підвищують виділення ендорфінів і покращують настрій? Так от, це правда. Тому саме час ними зайнятися.

Причини поганого настрою

Намагайся якомога менше часу проводити в соціальних мережах
Соціальні мережі

Коли ти ділишся подіями зі свого життя у Facebook, це може приносити як позитивні, так і негативні переживання, особливо коли на горизонті з'являються так звані «тролі». Намагайся якийсь час уникати соціальних мереж і натомість більше спілкуватися з реальними людьми.

Образ тіла
Образ тіла

Нас оточують нереалістичні образи «ідеального» тіла, тому не дивно, що тобі може не подобатися твоє тіло, яке якраз розвивається. Просто пам'ятай, що всі підлітки виглядають досить незграбно.

Погані друзі
Погані друзі

Вони розділяють твої переживання? Вони тебе підтримують? Вони розуміють тебе, коли ти не хочеш чогось робити? Якщо відповідь на ці запитання «ні», не дивно, що ти погано почуваєшся. Тобі потрібні нові друзі.

Продовжити читати

Дізнайся більше