Бездітні за власним бажанням
Навіть власна мати змушує мене відчувати себе винною в тому, що я не хочу мати дітей

Все менше людей хочуть мати дітей

Колись призначення наших маток було тільки одне - стати гніздечком для дітей. Життя йшло за лінійною схемою: вийти заміж, з'їхатися і жити разом, мати дітей. Але тепер - це не так. Сьогодні все більше і більше жінок і пар відмовляються від батьківства [1]. Звичайно, безліч жінок все ще народжують дітей, але народження дітей більше не є невід'ємною частиною життя кожного.

Життя без дітей – стигма

Кожен повинен мати право вибору життя без дітей, незалежно від причин, і не боятися осуду. Однак, стигматизація продовжує існувати, і вже довгий час такі жінки зустрічаються з розгубленістю і недовірою.

Як сформулювала одна з жінок: «Мої подруги вважають, що кішкою я заміняю дитину - одна навіть назвала її моєю 'пухнастою дівчинкою'. Я дійсно люблю свою кішку, але вона для мене лише кішка».

Жінок називають егоїстичними або недалекими, незрілими або нещасними, їм кажуть, що вони будуть нереалізованими без дітей. Або кажуть, що вони передумають, як тільки знайдуть підходящого партнера. Не дивно, що шість з десяти жінок, які вважають за краще не мати дітей, відчувають непорозуміння з боку суспільства [2].

У кожної - власні причини

Якщо за колишніх часів жінка рано чи пізно народжувала дітей, тепер - це особистий вибір. Багато людей вважають, що справа в фінансах, впливі на фізичне тіло або у серйозному виклику - виростити дитину. Насправді, існує й безліч інших причин, через які хтось може вирішити жити без дітей.

До однієї з жінок, з якими ми говорили, усвідомлення, що вона не хоче дітей, приходило дуже повільно. «Спочатку я хотіла будувати кар'єру. Тоді мені потрібно було купити будинок. Мені потрібні були роки, щоб визнати, що для мене ніколи не настане той вірний час, тому що дитина - це не те, чого я дійсно хочу».

Я думала, що захочу дитину після тридцяти – всі говорять про «біологічний годинник» - але я ніколи його реально не відчувала.

Деяких жінок відштовхують недосяжні, перфекціоністські стандарти материнства, в той час коли інші можуть не відчувати прагнення або необхідність ставати батьками. Для деяких - це про бажання бути по-справжньому незалежною і вільною, жити так, як подобається [3]. Інші, як і раніше, стурбовані впливом народження дітей на навколишнє середовище.

Бажаєте поділитися власним досвідом бездітності за власним бажанням? Скористайтеся #історіїVсередині та розкажіть нам.

Бажаєте поділитися власним досвідом бездітності за власним бажанням

Немає дітей? Не проблема!

В декого сили немає дочекатися, коли ж вже в них нарешті народиться дитина, в той час як інші знають, що це точно не для них. І це нормально! Наші тіла і життя належать нам, тому кожен повинен сам вирішити, який шлях хоче обрати. Життя без дітей так само сповнене радості, як і життя з дітьми. Будь-який вибір і спосіб життя є вірним і важливим.

Full range of products

Дізнайся більше про продукти Libresse