ЧИ Є МОЯ ПІХВА ДИВНОЮ

Фізичні зміни, які ми переживаємо в період статевого дозрівання, змушують нас все брати під сумнів. Давайте докладніше розглянемо ці зміни і як вони можуть вплинути на наше самопочуття.

Якби статеве дозрівання було людиною, яку форму тіла воно мало б?

Було б чудово, якби існувала однозначна відповідь. Люди ростуть різними темпами і в різних місцях, але про це важко пам'ятати, коли в Instagram всі виглядають однаково.

Ви можете помітити, що за кілька місяців ви же змінили декілька розмірів бюстгальтера, але, як і раніше, влізаєте в свої джинси. Або ви можете виявити, що резинка від трусів тісно прилягає до сідниць, але вам майже не потрібен бюстгальтер. У період статевого дозрівання наші тіла, як правило, набувають більш округлі форми, але образ, час і місце для всіх різні.

Це може здатися дивним, коли ви отримуєте доросле тіло, але все ще відчуваєте себе дитиною. І поки природа неухильно робить свою справу, ви можете зайнятися тими видами спорту, які допоможуть розвинути вашу фізичну силу, і підібрати одяг, який допоможе більш вигідно підкреслити ваші форми.

Груди, як правило, є одними із перших ознак дозрівання, на що вказують тверді соски. Скажімо так, груди, безперечно, відрізняються своєю індивідуальністю, оскільки зазвичай одна починає рости раніше за іншу - так що невелика різниця в розмірі є абсолютно нормальною.

Якби статеве дозрівання було людиною, яку форму тіла воно мало б?

Я миюся - і все одно маю висипання. Чому?

Ми всі знаємо, що те, як ми себе почуваємо у своїй власній шкірі, впливає на нашу впевненість. Тому не дивно, що акне може зіграти величезну роль в падінні самооцінки. Але з огляду на, що 8 з 10 людей в якийсь момент зіштовхуються з цією проблемою, ви зрозумієте, наскільки це широко поширено.

Гормони і генетика - це пара причин, за якими може виникнути висип на обличчі, грудях, шиї або спині під час статевого дозрівання. Вона не є результатом того, що ми не миємося належним чином. Якщо ваша шкіра сильно збуджена або ви стурбовані тим, що потрібно багато часу, щоб привести її в порядок, можете відвідати дерматолога, переглянути харчування або поговорити з лікарем про можливе лікування.


GIF of a girl looking shocked in the mirror at a spot on her face - Libresse

Я маю більш темні вуса, ніж мій старший брат

Волосся на обличчі. Волосся на ногах. Неконтрольоване лобкове волосся. Все це характерно для періоду статевого дозрівання, і після нього. Отже, що з ними робити?

Відповідь - що хочете! Дивовижна властивість статевого дозрівання полягає в тому, що це тіло завжди буде вашим, тому ви повинні робити те, що підходить саме вам. Немає правильної чи неправильної відповіді, коли справа доходить до рішення, що робити з лобковим волоссям/волоссям під пахвами/пушком на животі.

Якщо ви хочете спробувати видалити або обрізати волосся, варто добре подумати. Ваша мама / сестра / друг могли б порекомендувати вам щось, виходячи з власного досвіду.

Можливо, ви чули про те, що деякі люди роблять воскову або лазерну епіляцію. Це може супроводжуватися болем і небажаними реакціями, включаючи почервоніння, подразнення або запалення. Перш ніж зробити це, задайте собі питання: «Я роблю це для себе або тому, що відчуваю тиск?».

Я маю більш темні вуса, ніж мій старший брат

Чому я набираю вагу?

Жир (який, до речі, насправді корисний, оскільки він повинен бути присутнім в нашому раціоні і на нашому тілі для нормальної роботи організму), м'язи і кістки, все змінюється в період статевого дозрівання, і це впливає на форму нашого тіла.

Не завжди легко прийняти зміни в своїх формах, але спробуйте не звинувачувати себе і не обмежувати себе в харчуванні. Це важливий час, коли вашому організму потрібно добре харчуватися.

Вважайте розтяжки (тигрові смужки, які можуть з'являтися на щиколотках, стегнах, сідницях, грудях - практично в будь-якому місці) ознаками успіху. Наші тіла роблять саме те, що вони мають роботи.

Ніхто не казав, що це буде легко, але вміння приймати себе такою унікальною, якою ви є насправді, і те, наскільки неймовірним є ваше тіло, допоможе вам підвищити свою самооцінку.


GIF of a girl with her fingers covering her nose due to a bad smell - Libresse

Чим ви пахнете?

Під час статевого дозрівання починають працювати наші апокринні потові залози, змушуючи нас почувати себе не так, як раніше, особливо в області пахв і паху. Ці запахи можуть бути більш помітними, але вони абсолютно природні. І якщо ви дотримуєтеся звичайних правил гігієни, нічого поганого не трапиться.

Душ додасть вам відчуття чистоти і свіжості. Можливо, ви захочете наносити на пахви дезодорант, особливо якщо займаєтеся спортом.

Піхва ідеально справляється з підтриманням балансу PH, тому ми не радимо мити її внутрішню частину. PH відноситься до рівня кислотності вашого піхви. Це може здатися дивним, але здоровий рівень існує там де є хороші бактеріями. Таким чином, немає ніякої необхідності користуватися вагінальними дезодорантами або духами.

Є кілька відмінних продуктів, спеціально розроблених для вашої тонкої області бікіні (область навколо вашої піхви, а також V- частина, яку ви бачите, коли стоїте перед дзеркалом).


GIF showing different types of illustrated vaginas - Libresse

Як дізнатися, що мій клітор і статеві губи в нормі?

Занепокоєння щодо піхви зустрічається дуже часто. Частково це пов'язано з тим, що, якщо обличчя людей ми бачимо скрізь, то ми рідко стикаємося з сотнями піхв (якщо не працюємо гінекологом або ваджазлером).

Хоча вам, можливо, немає з чим порівняти, ми можемо вас заспокоїти - як і обличчя, всі піхви різні. І ми повинні розуміти важливі відмінності.

Щоб дізнатися, як ви виглядаєте, все, що вам потрібно, - це дзеркало. Чим більше ви дивитеся на свою піхву, тим більш знайомою воно стає.

Регулярний медичний огляд ніколи не завадить. Нехай це буде відвідування клініки, вашого сімейного лікаря або гінеколога, це хороша звичка, яку краще розвинути на ранній стадії.

І пам'ятайте, якщо у вас є запитання, поставте їх кому-небудь. Якщо ви занадто збентежені, щоб поговорити з мамою, сестрою або тіткою, нагадайте собі, що всі вони пройшли через період статевого дозрівання. Швидше за все, вони пам'ятають ці зміни, і як ніяково себе почували.

Продовжити читати

Дізнайся більше